kropgezwel en ging het aan de man (of liever gezegd de vrouw) brengen. Maar je bent hier in Amerika en moet zoiets geschieden op de amerikaanse manier. Ik liet dus etiketten drukken in het Russisch: Prof. Gorsnakof, Remedie voor kropgezwel. Toen ik de etiketten thuis kreeg meende ik, die geen steek Russisch lezen kan, dat er stond Prof. Fopchaco. En sedert die tijd praat ik er zo over (maar niet tegen mijn patiënten!) Het middel wordt verkocht in flessen van 500 tabletjes waarvan er viermaal daags 4 tegelijk opgezogen moeten worden. Probatum est! Zoo'n fles kost mij 0.25 per flacon. Natuurlijk moet de kunst betaald worden, dus wordt hij verkocht voor 6.00, dus een zoet winstje van 5.75 per flacon. 60 cent Hollandse inkoop en 14,50 winst, da's nogal om mee door de wereld te komen,lieve nicht. Op een gros van die flacons zit dus om en bij 800 winst, 'n Klein visje, 'n zoet visje, wablief? In een andere brief vertelt hij dat de gezondheid van het lichaam afhankelijk is van het geloof in een goede behandeling. Ergo, als de Amerikanen denken dat ik een heilzaam middel verschaf, dan helpt dat ook! En dat komt goed uit voor Daan, want die heeft veel geld uit te geven. 2 studerende kinderen en de kosten van de geneugten des levens. Ik leef er goed van, maar ik geef ook aan het armbestuur in de provincie, dus m'n geweten is zuiver. Daan stuurde in bijna iedere brief een paar dollarbiljetten, die hij betitelde als slablaadjes voor de Bevelandse familie. Daniël Adriaan had ook een wapenschild gemaakt en hij vertelde zijn familie vele gekke verhalen over zijn erfenis, welke in verband stond met een ver verwantschap met de Russische tsarenfamilie. Het wapenschild in hout gesneden, stelt voor een zaag en bijl, gekruist. Mrs. Lightfoot bracht dit wapenschild in verband met een paar in haar bezit zijnde platen van enige gebrandschilderde ramen in de oude kerk te Amsterdam, welke voorstelt Jan Claasson van Noppen, een prominent persoon uit het jaar 1555, knielend en een wapenschild wat lijkt op dat van D.A., 2 bijlen gekruist. De lijfspreuk van de Van Noppens is geschreven in het latijn: Men kwetst niemand zonder zichzelf te kwetsen. Bij onderzoek naar bovengenoemde Jan Claasson van Noppen, werd in Casparis Gomme- lin's "beschrijvinge van Amsterdam" op blz. 426 geconstateerd, dat de hier bedoelde persoon Jan Claasson van Hoppen voorstelde en niet van Noppen. Een misbruik kan het niet zijn, want de naam komt verscheidene malen voor en in 2 verschillende edities; de eerste in 1694, de tweede in 1726. Daniël Adriaan is drie keer getrouwd geweest. Zijn 2e vrouw was Fuelis van Albrecht. Zijn derde huwelijk werd gesloten te Chicago, plm. 1900 met Minnie Fick. Hij noemde haar Molly. Daniël Adriaan Zwigtman van Noppen overleed te Niles in 1930. Zijn vrouw Minnie Fick overleefde hem vele jaren. Zij overleed te Niles, Michigan in 1956, 82 jaar oud. Documentatie: Informatie Mrs. Lightfoot - Zwigtman van Noppen, Larchmont, Newyork, USA. Informatie en onderzoek Dhr. A. van Oosten, Canada. Genealogie van Noppen. Brieven van D.A. Zwigtman van Noppen aan de Noord-Bevelandse familie.

De Spuije | 1993 | | pagina 20