DRIE WORKSHOPS OVER DORPEN IN ZEELAND. In aansluiting op het tentoonstellingsproject "Kijk op dorpen in Zeeland" van het Bureau provinciaal museumconsulent en de vereniging van Zeeuwse musea in de Cultuurmaand van dit jaar, organiseert de Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon een drietal workshops. De workshops staan onder leiding van historisch-geograaf drs. A.P. de Klerk. De eerste workshop wordt gehouden op zaterdag 2 oktober en heeft als titel "Dorpen als monumenten". De workshop is gewijd aan de dorpen op de Bevelanden. Bijzondere aandacht wordt geschonken aan de beschermde dorpsgezichten. Het programma is als volgt. 10.00 uur Ontvangst met koffie en introductie in het Museum voor Zuid- en Noord Beveland, Goes. 10.15 uur Inleiding aan de hand van de expositie in het museum over de te bezoeken Bevelandse dorpen. 10.45 uur Koffie. 11.00 uur Bezoek aan de overzichtstentoonstelling in de Grote Kerk. 12.00 uur Excursie per touringcar langs ondermeer Borssele, 's-Heer Arendskerke, Sinoutskerke, 's-Heer Abtskerke, Nisse, Baarland, Wemeldinge en Colijnsplaat. 13.00 uur Lunch. 14.00 uur Vervolg excursie. 16.00 uur Einde excursie Goes. De tweede workshop wordt gehouden op zaterdag 9 oktober en heeft als titel "Dorpen als archiefstukken". De workshop is gewijd aan de dorpen op Walcheren. Bijzondere aandacht wordt geschonken aan een aantal dorpen in "mini-formaat". De derde workshop wordt gehouden op zaterdag 14 oktober en heeft als titel "Dorpen en Water." De workshop is gewijd aan de dorpen op Schouwen-Duiveland. Bijzondere aandacht wordt geschonken aan de rol van het water. De prijs van de eerste twee workshops bedraagt 49,50 (inclusief consumpties, lunch en entreeprijzen) en die van de derde workshop 35,= (inclusief consumpties en entreeprij zen). Deelnemers zijn verder in de gelegenheid Dorpen in Zeeland (Middelburg 1991) aan te schaffen. Het boek kost in dat geval 21,50 in plaats van 28,50. Leden van de heemkundige kringen die aan de workshops deelnemen krijgen een korting van 5,= per workshop! Leden van de Heemkundige Kring de Bevelanden kunnen zich, onder vermelding van hun lidmaatschap, aanmelden bij het secretariaat van de Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon, Schoolstraat 4, 4356 BX Oostkapelle (01188-1507).

De Spuije | 1993 | | pagina 44