CORRECTIE. De heer J. Huisman te Goes, vroeger werkzaam bij het Zeeuwsch Dagblad, schrijft ons: "Op pag 29 (van De Spuije nr. 29) noemt U het Zeeuws Dagblad dat tenslotte opging in de Provinciale Zeeuwse Courant. Hier heb ik een tweetal verbeteringen op te geven. Ten eerste is de spelling: Het Zeeuwsch Dagblad. Ten tweede is het Zeeuwsch Dagblad niet opgegaan in de P.Z.C. Al vóór het Zeeuwsch Dagblad werd opgeheven is het overgegaan in handen van het Algemeen Dagblad te Rotterdam. De krant werd ook in die periode op de persen van het Algemeen Dagblad gedrukt. Iedere morgen werden de kranten gelijk met het Algemeen Dagblad over Zeeland verspreid". Onze dank voor deze aanvulling en verbetering. Naschrift bij het artikel van de heer A.P. Buijs. (De Spuije lag al bij de drukker, zodat dit naschrift op deze plaats moet worden opgenomen.) In de uittreksels van de gemeenteverslagen over Nijverheid, Industrie en Handel in Goes lezen we: "Voor 1929 werd in verschillende bedrijven zelf stroom opgewekt. Vele neringdoenden betrokken stroom van een particulier die daartoe van Gedeputeerde Staten concessie had gekregen totdat de PZEM stroom kon leveren." Na het schrijven van het artikel vernam ik in een uitzending van Omroep Zeeland van 15 augustus 1993, waarin Adrie van Oorschot een gesprek had met mevrouw Van Liere-Dees, het volgende: haar schoonvader, C.J. van Liere, te Goes, produceerde electrische stroom voor zijn eigen zaken, namelijk melksalon De Landbouw en de bioscoop in de Korte Vorststraat. Bovendien leverde hij stroom aan Hotel Centraal, aan schoen- en lederhandel Van der Reepe en aan het R.K.-ziekenhuis in de Lombardstraat. Mogelijk was hij de particulier, die in de verslagen genoemd werd. A.P.Buijs

De Spuije | 1993 | | pagina 46