10 Vereniging Vrienden van het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland. De oproep voor vrijwilligers die we bij het vorige nummer van de Spuije voegden, heeft een twaalftal reacties opgeleverd. We hopen met de medewerking van deze vrijwilligers het museum met ingang van 1 maart aanstaande weer op de bekende tijden open te kunnen stellen, namelijk: dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 uur tot 17.00 uur en zaterdag van 10.00 uur tot 16.00 uur. In december eindigde een ZVU-cursus over antiek, gegeven door de heer Witte uit Middelburg. Deelname was voor Vrienden van het Museum tegen "ZVU-prijs" mogelijk. Het aantal deelnemende Vrienden was gering, jammer, want het was een héél interessante cursus. Hebt U de tentoonstelling "Van gesloten bolwerk tot open stad" in het museum van Goes al bezocht? De Vrienden leverden de aanvallers en verdedigers. Ook aan het begeleidende boek leverden zij een bijdrage. Rijk is de vereniging echter geenszins: de enige inkomsten worden gevormd door de contributies van de leden a 15,- per lid per jaar. Wie ons wil steunen door lid te worden is van harte welkom in de "Vrienden"-kring. U kunt zich aanmelden bij het museum, of bij de secretaris: A.P. Buijs, Zomerweg 23, 4481 BZ Kloetinge. De leden van de Heemkundige Kring over het jaarboek. In de afgelopen herfst werd aan de leden van de Heemkundige Kring een enquêteformulier toegezonden over het Jaarboek. Het bestuur wilde graag weten hoe de leden over het Jaarboek denken en welke wensen zij hebben. Het is namelijk gebleken dat het in sommige jaren slechter wordt verkocht dan in andere en dat levert uiteraard financieel nadeel op. En natuurlijk wil het bestuur ook graag zoveel mogelijk voldoen aan de wensen van de leden. In het volgende wordt het resultaat van de enquete besproken. De uitslag is weergegeven in bijlage 1 Het enquêteformulier is door 104 leden ingevuld en teruggestuurd. Dat is op een ledenbestand van 640 niet veel. Het overgrote deel is afkomstig van de trouwe of incidentele kopers van het Jaarboek. Voor hun mening zal de enquete wel aardig representatief zijn. Hoe de niet-kopers erover denken en

De Spuije | 1994 | | pagina 12