13 Eén lezer stelde voor om het Jaarboek geheel op te heffen en in plaats daarvan een frequent verschijnende dikke Spuye uit geven. Alle leden krijgen dan ook automatisch alle artikelen toegezonden en dat is hem een eventuele (kleine) contributieverhoging wel waard. Hier staat tegenover, dat van vrij veel lezers het bemoedigende "ga zo door" wordt gehoord. Verscheidene malen wordt gesuggereerd om iets aan de priis te doen. De vereniging is blijkbaar nogal in goeden doen en hoeft niet persé op safe te spelen. Eventueel kan het Jaarboek om het andere jaar verschijnen of kunnen sponsors worden gezocht. De vraag rijst of de produktie niet goedkoper kan door een andere drukker te kiezen. Eén lezer suggereert om de overgebleven exemplaren tegen dumpprijs op de markt te brengen en aldus de prijs te drukken. Een ander ergert zich er juist aan dat de dure Jaarboeken na enkele jaren voor een habbekrats op de markt liggen. Uit deze opmerkingen blijkt wel, dat de prijs een gevoelig onderwerp is. Tenslotte wordt een vrij groot aantal suggesties gedaan voor te behandelen onderwerpen. Deze worden hieronder in het kort vermeld. - "Uit de schatkamer van het archief te Goes" - Achterhaalde feiten in de oudere literatuur over Zeeland (bijv. Smaliegange) - maatschappij voor en na 1600(positie edel en boer, wie werd schout en wat betekende dat, hoe werken vierschaar en weeskamer e.d. - dagelijks leven in vroeger tijd(bijv. verhouding boer/arbeider). - ontwikkeling van ambachten - geschiedenis van verenigingsleven - biografieën van belangrijke personen(met name genoemd: Frans Naere bout). - Zeeuwse portretkunst - landschappen en hun veranderingen -jaarlijkse signalering en bespreking van belangrijke publicaties.

De Spuije | 1994 | | pagina 15