14 Het bestuur komt tot de volgende conclusies en voorstellen: Uit de enquete kunnen enkele duidelijke conclusies worden getrokken. Het Jaarboek in zijn huidige vorm oogst veel waardering. Daarbij gaat de belangstelling vooral uit naar een zo gevarieerd mogelijke inhoud, goed leesbare en goed geïllustreerde verhalen. Uitgangspunt zal moeten zijn dat elk jaar een gevarieerd Jaarboek verschijnt. Aan de redaktie dient te worden gevraagd of de lay-out aantrekkelijker kan worden gemaakt: betere vormge ving en betere leesbaarheid (eventueel grotere letter). Wat de prijsstelling betreft, lijkt het gewenst de huidige prijs voorlopig te handhaven. Prijsverhoging wordt over het algemeen niet gewenst en het Jaarboek is al aan de dure kant. De vraag kan gesteld worden of bij een andere drukker een goedkopere produktie mogelijk is. Hoewel de voorkeur uitgaat naar Jaarboeken met gevarieerde inhoud, blijkt er ook belangstelling te zijn voor speciale studies. Het is gewenst om de mogelijkheid daarvan voor de Heemkundige Kring open te houden, maar dan als afzonderlijke uitgave. De prijs mag dan ook van die van een jaarboek afwijken (naar boven of naar beneden). Gezien de financiële positie van de vereniging kan men zich hierbij wel wat risico veroorloven. Aan de redactie dient te worden verzocht na te gaan of de gesuggerreerde onderwerpen zouden kunnen worden behandeld en of daarvoor auteurs zouden kunnen worden gezocht. Vooral wordt aandacht gevraagd voor de geschiedenis van beroepen en bedrijven, met inbegrip van de landbouw. Het bestuur. BIJLAGE 1. Totaal terugontvangen: 104 formulieren. 1Hebt u de afgelopen vijf jaarhet jaarboek gekocht? altijd 70, soms 27, nooit 5, niet ingevuld 2. 2. Belangstelling voor onderwerpen: - Bestuursgeschiedenis 51 - Rechtsgeschiedenis 63 - Economische geschiedenis 58 - Sociale geschiedenis 61 - Kerkelijke Geschiedenis 54 - Geschiedenis van gebouwen 68 - Landschapsgeschiedenis 74 - Archeologie 61 - Folklore 51

De Spuije | 1994 | | pagina 18