1 DE SPUIJE mededelingenorgaan van Heemkundige Kring De Bevelanden, februari 1994, nr. 31. Van het bestuur. Dit keer heeft u een wat minder dikke aflevering van ons mededelingenor gaan in handen dan de vorige keer. Wij vestigen vooral uw aandacht op de door ons bestuurslid A.J. Beenhakker verwerkte gegevens uit de enquête onder de lezers van ons jaarboek. Bij deze Spuije treft u verder het activitei tenprogramma voor 1994 aan. Onze activiteitensecretaris L.J. Moerland heeft weer getracht het een ieder naar de zin te maken. Tot ziens op onze eerste activiteit. Persberichten. Colijnsplaat in vroeger tijden. Onlangs verscheen bij uitgeverij Deboektant Klaaswaal het door Gerard G. de Fouw samengestelde tweede deeltje "Colijnsplaat in vroeger tijden". Donderdag 4 november 1993 ontvingen tijdens een informele bijeenkomst in café "De Patrijs" te Colijnsplaat, de heren M. Meessen, oud-gemeentesecre taris van de gemeente Kortgene en L. Goulooze, oud-leraar en -directeur van de Openbare Basisschool te Colijnsplaat uit handen van de auteur de eerste exemplaren. Beide heren hebben veel voor Colijnsplaat betekend. De heer M. Meessen heeft 38 jaar binnen de gemeente Kortgene gewerkt en is zeer geïnteresseerd in de geschiedenis van het dorp Colijnsplaat en de streek in het algemeen. De heer L. Goulooze is geboren en getogen in Colijnsplaat en zet zich nog steeds in om de historie van het dorp bekendheid te geven. Ook in dit tweede deeltje maakt Gerard de Fouw aan de hand van ongeveer 90 foto's weer een visuele wandeling door het dorp. Deze uitgave geeft een periode weer zo tussen 1930 en 1968. De auteur begint zijn historische verkenning in 1941, hij passeert de hofstede "Veldzicht" gelegen aan de Nieuweweg (Colijnsplaatseweg) en laat de lezer meegenieten van een korfbalwedstrijd van S.S.S. In de pauze van de wedstrijd geen thee, maar een ijsje van Leen Markusse. Het zijn vooral de vele vereningingsfoto's die dit boek tot een echt fotoalbum maken. Veel inwoners van Colijnsplaat passeren de revue. Schoolfoto's, de gezelligheid in café de Patrijs, het touwtrekken als vast onderdeel van de viering van Koninginnedag, de winkeltjes zoals de slagerij van Dig. J. Christiaanse, de groente- en fruitwin kel en Vegé van Leen de Waal en mevrouw Buck die in haar zaak de laatste hand legt aan haar zelf gemaakte pondjes boter, bodedienst Kallewaard, de

De Spuije | 1994 | | pagina 3