12 tot voorkooming van het gemis van Eere aanzien van onze stad dezelve in allen gevalle een afzonderlijk bestuur geschonken worde. Het zij ons gegund UI: te doen opmerken welke een Grief het voor ons Burgerij zijn zoude onze stad sints zo lange en als nog met zo veele voorregten begunstigd van het aanzien 't welk onder anderen Een Eijgen bestuur opleevert te ontblooten en daar teegen hetzelve aan een der Dorpen deezes Eijlands op te draagen. Gedenk burgerverteegenwoordigers Hoe dat (en wij beroepen ons op de weetenschap welke Eenige Lieden uit de beide kamers van het Wetgeevend Lighaam hier van kunnen hebben) onze stad of wel een aantal braaven in dezelven ten jaare 1787 de Eenigsten deezes Eijlands waaren welke ten Prooij der snoodste Gewelda- digheeden en een voorbeeldelooze Plundering Gesteld geworden zijn en hoe zo veelen hunner niet slegts hier maar voor al ook op de Dorpen deezes Eijlands om de aankleeving der zaak van het Patriottismus zo lange de voorwerpen van smaad verragting zijn Geweest. Gedenk Burgerverteegenwoordigers dat in onze stad als nog meer aankleevers der teegen woord ige order van zaaken, meer voorstanders van UI: room (overdrachtelijk bedoeld: het uitgelezen deel of: "het zout der aarde") te vinden zijn dan buiten dezelve gansch Noordbeeveland te saamen Genoomen bevat en is het noodig laat dan ook deeze reedenen ons verzoek bij UI: ondersteunen en een voorwerp voor UI: zijn om onze stad niet geheel van desselfs aanzien te ontblooten maar geef dat UI: besluit dezelve in eere te houde. Wij hoopen op UI: Gunstige dispositie en zijn onder toebede van zeegeningen over UI: verrigtingen met diepen Eerbied. Actum in onze vergadering te UI: meedeburgeren Cortgeen den 29 December 1800. Het Gemeentebestuur van Cortgeen Ter ordtie van hetzelve A. Vader Aangeboden: Van Zeeuwse Stam, nrs. 1-79; Gens Nostra jrg. 1958-1992; WP-jaarboeken jr. 1951-1992. Inlichtingen: Antiquariaat Laarmans, tel. 01100-50937.

De Spuije | 1994 | | pagina 14