DE SPUIJE 1 mededelingenorgaan van Heemkundige Kring De Bevelanden, oktober 1994, nr. 32 In Memoriam. Kort na het verschijnen van de vorige Spuije bereikte ons het droevige bericht van het overlijden op 9 februari 1994 van onze oud-voorzitter, tevens mede-oprichter en erelid van onze vereniging, de heer Mr. F.G.A. Huber. Zijn gezondheidstoestand was de laatste tijd zorgelijk, maar toch was er hoop op herstel. Helaas heeft dat niet zo mogen zijn. Nog op de laatste algemene ledenvergadering gaf hij door zijn aanwezigheid blijk van zijn betrokkenheid met het werk van de Heemkundige Kring. Hij was de eerste voorzitter van onze vereniging. Ook na zijn aftreden bleef hij blijk geven van zijn brede interesse en warme belangstelling voor het wel en wee van onze vereniging. In hem verliezen wij een geliefd mens met een brede maatschappelijke en culturele interesse. Hij heeft de Goese gemeenschap bijna twintig jaar gediend als burgemeester. Bij zijn afscheid in 1981 typeerde men hem als een beminnelijk mens die meeleefde met de noden en behoeften van de burgerij. Hij werd gezien als de laatste burgervader van Goes. De gemeenteraad kende hem dan ook van harte het ereburgerschap van Goes toe. Onze gevoelens van medeleven gaan uit naar zijn vrouw, kinderen en verdere familie. Wij zullen hem blijven herinneren als een beminnelijk mens, aan wie wij veel dank zijn verschuldigd voor zijn inzet en betrokkenheid. Namens het bestuur, J.A. Hoste, voorzitter. Verslagen van gehouden aktiviteiten. Wandeling over het landgoed "Landlust" te Heinkenszand op zaterdag 19 maart 1994. Op zaterdag 19 maart had de Heemkundige Kring alweer haar tweede activiteit van het jaar 1994, namelijk een wandeling over het landgoed "Landlust" te Heinkenszand. Dit landgoed is sinds enkele jaren in het bezit van de stichting "Het Zeeuws Landschap" die op dit landgoed haar kantoren heeft. Om 10.30 uur hadden zich zo'n 30 a 40 mensen bij het landgoed verzameld, waar zij opgewacht werden door de heer De Groot, de beheerder van het landgoed. De nacht ervoor was het water met bakken uit de hemel gekomen en dit was goed te merken. Gelukkig hadden we tijdens de wandeling droog weer, al was het wel erg koud. De heer De Groot vertelde allerlei wetenswaardigheden over het landgoed. Door de rondleiding kregen we een aardig beeld van wat er allemaal groeide en bloeide. Ook wees de heer De Groot ons nog op een aantal zeer oude bomen. De excursie werd afgesloten bij het oude koetshuis, waar tegenwoordig de kantoren van de Stichting zijn gevestigd. Dit pand is van binnen helemaal gerestaureerd. Nadat iedereen nog een kijkje genomen had in dit pand, werd de excursie afgesloten. De voorzitter bedankte de heer De Groot voor zijn interessante uiteenzetting en zo kwam er een einde aan een mooie en modderige wandeling. De mensen, die hierbij waren, lieten zich door dit laatste echter niet afschrikken. L.J. Moerland.

De Spuije | 1994 | | pagina 3