2 Bezoek aan de Nederlands Hervormde Kerk van Kapelle. Op zaterdag 26 maart 1994 bracht de Heemkundige Kring een bezoek aan de kerk van Kapelle, die bekend staat als één van de mooiste van Zuid-Beveland. Onze gids voor die middag was de heer G.J. Lepoeter, kenner bij uitstek van deze kerk. In een interessant betoog van meer dan een uur voerde hij de veertig aanwezigen langs de geschiedenis van de kerk. Nu is het niet verwonderlijk, dat hij zoveel over deze kerk weet, aangezien hij een geboren Kapellenaar is en op het ogenblik bezig is met een boek, dat de gehele geschiedenis van de kerk beschrijft. Werkelijk elk archiefstuk dat er over de kerk bestaat, heeft hij wel in handen gehad of zal hij nog in handen krijgen. Dit was wel te merken ook. Welke vraag er ook gesteld werd, overal wist hij een antwoord op. Dat belooft wat voor de toekomst, wanneer het boek verschijnt. Toen er werkelijk geen enkele vraag meer was, bedankte de activiteitensecretaris de heer Lepoeter voor zijn alweer derde kerkrondleiding voor de Heemkundige Kring. De jaren ervoor waren we op bezoek geweest in Wemeldinge en Goes. De aanwezigen namen daarna de gelegenheid nog te baat om verder in de kerk rond te kijken, waarbij de heer Lepoeter vragen, die er nog waren, beantwoordde. L.J. Moerland. Filmavond op 13 april 1994 in het gebouw van de Gemeentelijke Archiefdienst. Het was die avond van de dertiende april koud met een ferme wind uit het noordoosten, want zoals het spreekwoord luidt: "April doet wat hij wil." Dit mocht de pret niet drukken, want om 20.00 uur hadden zich ongeveer 50 leden en belangstellenden verza meld, om de traditionele filmavond van de Heemkundige Kring mee te maken. Nadat activiteitensecretaris Moerland de avond geopend had, begon de filmoperator de heer De Jong met de voorstelling. Allereerst werd de film over de excursie naar het Schor van Waarde in 1993 vertoond. Dit gaf aanleiding tot veel hilariteit, vooral door het vele gemodder dat in deze film voorkwam. Daarna verbleven we nog een poosje op het verdwenen Huize Sorgwijk in Wissenkerke, Goes in vervlogen tijd en enkele natuuropnamen met steltlopers in het natuurgebied Het Schenge. Om 21.00 uur was het pauze met koffie en na de pauze werd de voorstelling voortgezet met journaalbeelden van de ramp in 1953 en de opening van het herstelde Abdijcomplex in Middelburg. Als apotheose van de avond werd dan nog een film gedraaid van de bouw van de Oosterscheldebrug in 1965. Hier werd nog weer eens duidelijk, dat daar toen iets groots verricht was. Nadat de activiteitensecretaris de heer De Jong bedankt had voor de mooie voorstelling en als dank hem een boekebon aanbood, werd de avond afgesloten met een "Wel thuis!" De aanwezigen waren dan ook zeer enthousiast over het gebodene en hopen volgend jaar weer zo'n leuke avond mee te maken. L.J. Moerland. Wandeling, of wel overlevingstocht, door het Verdronken Land van Saaftinge op zaterdag 14 mei 1994. Het was die zaterdag 14 mei prachtig weer toen zeventien leden van onze vermaarde Kring zich meldden bij het Café met de toepasselijke naam "Het Verdronken Land" om

De Spuije | 1994 | | pagina 4