3 mee te doen aan de door de kring georganiseerde wandeling door het land van Saaftinge. Bij het café werden we opgewacht door onze gids, een vriendelijke Vlaming uit Antwer pen, die vol grappen en grollen bleek te zitten. Er waren nog meer groepen, die hetzelfde plan hadden opgevat als wij. Daarom verzocht de gids ons om nog een aantal kilometers te rijden, zodat we in alle rust onze tocht konden maken en niet overlopen zouden worden door horden doktoren, die ook aan het wandelen waren. Bij de plaats van bestemming aangekomen, stapten we uit de auto en begonnen aan onze wandeling, die uit zou groeien tot een tocht van ongeveer vier uur. De gids nam ons eerst mee langs de kustlijn van de Westerschelde om na een aantal uren één van de kreken in te lopen en de terugtocht naar ons uitgangspunt te aanvaarden. Onderweg vertelde hij wat van de geschiedenis van het gebied, over de natuur en over al de vogels, die wij op onze tocht tegen kwamen. Iedereen kreeg al gauw in de gaten, dat we door allerlei facetten van het gebied trokken. Dan weer door het hoge gras, om vervolgens door water en zuigende modder te waden. En dit allemaal onder aanvoering van de gids, die als een jonge haas overal over sprong en door waadde. Niets was er voor deze man een hindernis. Terwijl een aantal deelnemers op het laatst, al dan niet met volgelopen laarzen of flink bemodder- de schoenen en kleding, piepend en kreunend de tocht voltooiden, rende hij aan het hoofd van de groep nog door allerlei greppels en stromen. Op het laatst vond hij het nodig om een stuk af te snijden. Later bleek dit nog een heel stuk om te zijn, maar we zagen nog een prachtig deel van het gebied. Om half vier bereikten we vermoeid en bemodderd de auto's, waarna het linea recta naar het café rijden was, waar de dorstigen zich laafden aan Belgisch bier. Aan een mooie tocht was een einde gekomen. Nu maar afwachten waar de volgende natuurwandeling ons heen voert. L.J. Moerland. Dorpswandeling in Ellewoutsdijk op zaterdag 11 juni 1994. Het was die zaterdag prachtig weer en om twee uur hadden zich ongeveer veertig mensen verzameld in het dorpshuis van Ellewoutsdijk. Daar werden we begroet met koffie en door de inleider van deze middag, J. de Ruiter. Allereerst werd ons een diaserie van een uur voorgeschoteld, waarin we een beeld kregen van het dorp Ellewoutsdijk. Daar kwam ook in tot uiting, dat het dorp veel te danken had aan de familie Van Hattem, die hier een aantal landhuizen bezat en ambachtsheer van Ellewoutsdijk was. Het dorpshuis, bijvoor beeld, is door de familie aan het dorp geschonken. Na de diaserie kregen we nog een kop koffie aangeboden. Daarna werd er een bezoek aan de kerk gebracht en aan de tuin van de familie Pesch, waar vroeger het huis van de familie Van Hattem was. De heer Pesch is getrouwd met een dochter Van Hattem. Door deze tuin kregen we een mooie rondleiding en er werd ons op het laatst nog een verfrissing aangeboden. Nadat de voorzitter de heren De Ruiter en Pesch bedankt had, voor deze prachtige middag, ging iedereen tevreden huiswaarts. Volgend jaar in Borssele hoop ik dat iedereen weer van de partij is. L.J. Moerland.

De Spuije | 1994 | | pagina 5