5 Oproep om oude foto's, die gemaakt zijn bij 25-jarige huwelijksfeesten voor repro- duktie ter beschikking te stellen. Onderstaand ziet u een foto van meubelmaker Bastiaan Pieter de Munck en Blazina Janse met hun 12 kinderen bij hun 25-jarige echtvereniging in 1909. Meubelmaker Bastiaan Pieter uit Goes en Blazina, een dienstbode uit 's-Gravenpolder, waren op 8 mei 1884 in Goes gehuwd. Deze foto is ongetwijfeld voor de afgebeelde personen, en mogelijk nog steeds voor de nazaten, van grote waarde. Daarnaast bezit een dergelijke foto grote zeggingskracht omtrent de voortgang van de geslachten. Dit fotomateriaal kan ook op treffende wijze als illustratiemateriaal worden gebruikt in een boekwerk, waarin de demografische patronen op stads- of dorpsleven worden belicht. Ons redactielid, de heer O.W. Hoogerhuis is samen met de heer L.F.S. Jansen doende met een omvangrijk historisch-demografisch onderzoek in de negentiende eeuw. Hierin zijn o.a. betrokken alle negentiende eeuwse huwelijken die gesloten zijn in Goes, Kloetinge, Kattendijke, Wolphaartsdijk en 's-Heer Arendskerke. De genoemde onderzoekers zijn op zoek naar een aantal bruikbare foto's, die de gezinnen tijdens het 25-jarige huwelijksfeest weergeven. Gaarne roepen wij uw medewerking in voor het tijdelijk in bruikleen geven van dit soort foto's. Mocht u iets in dit genre bezitten van een gesloten huwelijk in GOES, KLOETINGE, KATTENDIJKE, WOLPHAARTS DIJK EN 'S-HEER ARENDSKERKE, aarzelt u dan niet om ons te benaderen, zodat we nader kunnen bespreken over de mogelijkheid van reproduktie. U gelieve hiervoor contact op te nemen met Jan-Kees Jobse of Jaap Oostdijk op de studiezaal van het Goese gemeentearchief (01100 - 49787)

De Spuije | 1994 | | pagina 7