5 Historische kalender van Goes. Drukkerij RVH DRUK geeft in samenwerking met de Gemeentelijke Archiefdienst van Goes een kalender voor het jaar 1995 uit. In een twaalftal his torische foto's krijgt u een beeld van Goes uit het begin van deze eeuw. Op deze manier maakt u een kleine rondgang door de stad en ziet u iedere maand weer een ander stadsbeeld. Al deze foto's worden begeleid door duidelijke onderschriften, er wordt nog iets verteld van de historische achtergrond. De prijs van deze histo rische kalender bedraagt 15,Deze kalender is vanaf donderdag 24 november 1994 verkrijgbaar bij de Gemeentelijke Archiefdienst, Wijngaardstraat 3 te Goes. Haast geboden want de oplage is beperkt!!! Verder is op het Gemeente-archief van Goes nog te verkrijgen het Jaarboek 1994 van de Heemkundige Kring. Dit bevat weer een aantal lezenswaardige verhalen, de prijs van dit boekwerk bedraagt voor leden van de Heemkundige Kring 35,en voor niet-leden 45, Ook de oorlogsjaren laten de Bevelanden niet los. In oktober 1994 verscheen het boek "Rilland-Bath 1940-1945, herinneringen van een schooljongen in oorlogs tijd". Hierin verhaalt de auteur, Harry Kaufman, hoe hij de Tweede Wereldoorlog meemaakte in Rilland-Bath. Het boek is op een zeer prettige en lezenswaardige manier geschreven. Het is rijk geïllustreerd. Voor de prijs hoeft u het niet te laten, het boek kost 25,Haast u de oplage is nog maar beperkt. Allebei deze uitgaven zijn te verkrijgen bij de Gemeentelijke Archiefdienst te Goes en bij de boekhandels. Rederijkerskamer "De Fiolieren." door J. Walrave In het Historisch Jaarboek 1994 van onze kring was het mij vergund een artikel te publiceren over de rederijkerskamer "De Fiolieren" te 's-Gravenpolder. Een ver eniging, die wellicht al vóór 1594 bestond en helaas ongeveer 1818 ter ziele is gegaan. In het artikel is ondermeer beschreven, dat de kamer op Sint Babaradag (4 december) haar jaarlijkse feestdag diende te houden. Zoals ik daar reeds aangaf,

De Spuije | 1995 | | pagina 5