3 Bij uitgeverij Van Geijt te Hulst verschenen onder meer "Rilland en Waarde, van 1900 tot nu" van de hand van Mirjam Louisse en Annette Kuiper. Allie Barth en Leen Moerland lieten bij deze uitgeverij "Wolphaartsdijk, 's Heer Arendskerke en 's Heer Hendrikskinderen" het licht zien. Beide uitgaven vol met nostalgische prenten en korte teksten zijn bij de boekhandel verkrijgbaar. De prijs varieert van fl. 49,90 tot fl. 59,90. Ook in de fotosfeer verscheen bij de Europese boekhandel in Zaltbommel "Baarland, Driewegen, Ellewoutsdijk en Ovezande" in oude ansichten. Voor de keuze van de foto's en de teksten tekenden Leen Moerland en Annette Kuiper. Ander werk kwam bij uitgeverij De Koperen Tuin te Goes van de pers, waar Jan de Ruiter een boek publiceerde over Hoedekenskerke. Een uitstekend boek, dat op fraaie wijze werd uitgegeven. De gemeente Kapelle wilde stilstaan bij het vijfentwintigjarig bestaan van de gemeente. In 1970 werden de oude gemeenten Kapelle en Wemeldinge samenge voegd. In opdracht van de gemeente beschreven Allie Barth en Albert Kort de geschiedenis over de periode van 1970 tot 1995. Een boekwerk van bijna drie honderd pagina's was het gevolg. Het eerste exemplaar werd op 3 maart aangebo den aan de nieuwe burgemeester van Kapelle, de heer C.G. de Groot. Dit boek is verkrijgbaar bij de gemeente Kapelle, Kerkplein 1, 4421 AA Kapelle. Een inge naaid exemplaar kost fl. 40,en een gebonden exemplaar fl. 50, A.J. Barth. Naschrift bij het artikel "Kortgene beroofd van haar eretitel: Stad", Spuye nr. 35, februari 1995 Bij een recent bezoek aan Gent is mij gebleken, dat de naam Triest in Vlaanderen zeer verbreid was en nog steeds is. Zo heette o.a. de rijke bisschop die in de acht tiende eeuw aan de Sint Bavo Kerk in Gent de uitbundig geciseleerde preekstoel schonk. De naam Triest is niet Zeeuws, komt niet voor in het boek van dr. P.J. Meertens: "Zeeuwse Familienamen". Mijn vermoeden, dat Anna Maria Triest afkomstig is geweest uit Vlaanderen en aan de R.K. Kerk in Goes maar een willekeurige Zeeuwse geboorteplaats heeft opgegeven, om voor sociale uitkering in aanmerking te kunnen komen, vindt in deze gegevens steun. P.J.A. van Voorst Vader.

De Spuije | 1995 | | pagina 3