4 dichtst bij de ontploffing zat, ben ik er nog goed van afgekomen. De andere twee zijn aan hun verwondingen overleden. Het waren: Cornelis de Keijzer en Comelis de Kok. De eerste was geboren in Zierikzee op 25 maart 1905, wonende in de Zaagmolenstraat 41Hij was veerman op een pontje dat voer van Katseveer naar Kats. Hij stierf dezelfde dag nog. Comelis de Kok, geboren in Goes 26 oktober 1926, woonde bij zijn ouders aan de 's-Heer Hendrikskinderendijk. Hij overleed op 14 november. J. de Jonge Primulaveld 64 4613 CE Bergen op Zoom De laatste telgen uit het geslacht Dresselhuis Als lid van de Heemkundige Kring De Bevelanden en trouw lezer van het blad DE SPUIJE, heb ik met genoegen het artikel (juni 1995, nr. 36) gelezen van de heer A.P. Buijs over het ontstaan van de Goese Oudheidkamer. In het bijzonder wat over vader en zoon Dresselhuis werd geschreven. Een kleine correctie: Mr. Dresselhuis werd geen 28 jaar, doch 27 jaar en drie maanden. Zonder iets te kort te doen aan het artikel van de heer Buijs, wil ik als rasechte "Wolfersdieker" nog het een en ander weergeven betreffende de familie Dresselhuis. Een oom van de archivaris Dresselhuis was destijds burgemeester van Wolphaartsdijk, namelijk de heer Egbert Petrus Lenshoek. Deze was in 1825 (tweede huwelijk) getrouwd met Wilhelmina Margarita Dresselhuis, een zuster van dominee Dresselhuis. Drie jaar later overleed zij al op de leeftijd van 33 jaar, één kind nalatende: Cornelis Petrus Lenshoek. Wilhelmina Margarita werd als laatste in de oude voormalige kerk te Wolphaartsdijk begraven. Ook de eerste echtgenote, alsmede vier jong gestorven kinderen vonden er hun laatste rustplaats. De heer Lenshoek was vanaf 1817 onder de titel van Schout en vanaf 1825 Burgemeester van Wolphaartsdijk. In juni 1853 werd hem bij Koninklijk Besluit eervol ontslag verleend, terwijl bij datzelfde besluit als nieuwe burgemeester wordt benoemd Mr. Johannes Gerardus Dresselhuis, advokaat en archivaris te Goes. Tot een installatie is het echter nooit gekomen. Een ernstige ziekte, gevolgd door overlijden op 18 november 1853 hebben dit belet. De heer Mr. Dresselhuis werd aanvankelijk op het kerkhof, gelegen rond de voormalige kerk te Wolphaartsdijk begraven. Er waren in die tijd al plannen om het oude kerkhof te sluiten en een nieuwe begraafplaats aan te leggen buiten de bebouwde kom van de gemeente. Deze plannen werden in 1856 verwezenlijkt. Op verzoek van dominee Dresselhuis werd het stoffelijk overschot van zijn enig kind en zoon overgebracht naar de nieuwe begraafplaats, met daarbij de uitdrukkelijke wens om te zijner tijd naast zijn geliefde zoon te worden begraven... Aan deze wilsbeschikking is gehoor gegeven. Johannes ab Utrecht Dresselhuis overleed in 1861. Hij werd naast zijn zoon begraven. Daarna werden begraven zijn echtgenote Vrouwe Petronclle de Backer,

De Spuije | 1995 | | pagina 4