10 Bonneke het een en ander aan materiaal over Hansweert geschonken waaronder veel foto's voor het beginnend fotoarchief. Sinds begin 1996 werkt een vrijwilliger aan het nader toegankelijk maken van de bouwvergunningen. Het is de bedoeling dat ook de raads- en B&W-notulen nader toegankelijk worden gemaakt. Indien U belangstelling voor vrijwilligerswerk op woensdagochtend heeft kunt U met ondergetekende contact op nemen. Het archief kan worden bezocht op woensdagochtend vanaf 9 uur liefst wel na afspraak) en tevens kunt U op dinsdag en maandag een afspraak maken, dit moet dan wel minimaal een week van te voren, omdat deze uren ingepland moeten worden tussen andere werkzaamheden door. Momenteel kan men ook, bij wijze van proef, 's avonds een afspraak maken bij de verschillende afdelingen van de "gemeente Reimerswaal" dus ook met het archief, dit kan in ieder geval op de laatste dinsdag van de maand tevens raadsvergadering) of op donderdagen. Er zijn nog een aantal inventarissen te bestellen. Voor informatie kunt U contact opnemen met Annette Kuiper tel 0113-395202. Annette Kuiper Het handbogengilde "Sint Sebastiaan". In het Historisch Jaarboek 1995 werd een door mij opgesteld artikel over het hierboven vermelde gilde opgenomen. Uit de reakties daarop bleek ondermeer, dat helaas in het verhaal niets werd vermeld over de huidige situatie van de dekenkist, de voorzittershamer en in het bijzonder de zilveren vogel en de schilden. Ter geruststelling kan ik meedelen, dat al deze voorwerpen nog in het bezit zijn van het gilde en dat de serie schilden veilig op één plaats is opgeborgen. De waardigheidsschilden van koning, hoofdman, boekhouder en beide dekens worden tijdens daartoe geëigende gelegenheden nog gedragen. Ook de aktiviteiten zijn zodanig uitgebreid, dat eenmaal per week met de boog wordt geschoten in het door enkele leden in hun vrije tijd opgeknapte clubgebouw, al is het doel geen liggende wip maar een roos. Op deze wijze kan ook uit het maximaal 12 leden bestaande gilde de jaarlijkse koningsschutter te voorschijn komen. J. Walrave. 's-Gravenpolder.

De Spuije | 1996 | | pagina 10