DE SPUIJE '4 V^00ElB0^6 Mededelingenblad van de Heemkundige Kring De Bevelanden en de Vereniging Vrienden van het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland maart 1996, nr. 36 Van het bestuur. Hierbij weer een aflevering van de Spuije. De eerste van 1996, ietwat later dan u gewend bent, maar dat heeft te maken met de wisseling van de wacht in het bestuur en in de redactiecommissie. Na een periode van acht jaar moest de heer L. Moerland wegens drukke werkzaamheden de bestuurlijke pijp aan Maarten geven. Hij heeft zich al die jaren bezig gehouden met tal van aktiviteiten binnen de vereniging. Hij was niet voor niets aktiviteiten-secretaris. De heer De Jonge neemt zijn taak over. Binnen de redactiecommissie moest de heer Barth zijn werkzaamheden neerleggen. Ook voor hem gold: te druk met zijn dagelijkse bezigheden. De heer J. Smits zal als secretaris van de redactiecommissie gaan fungeren. het bestuur. Persbericht. Onlangs verschenen: Compleet beeld van Wissenkerke in vroeger tijden. Burgemeester M.L. Everaers van de gemeente Noord-Beveland kreeg dinsdag 24 oktober j.l. op het gemeentehuis, uit handen van samensteller Gerard de Fouw, het eerste exemplaar van het fotoboek "Wissenkerke in vroeger tijden". Het fotoboek werd uitgegeven door uitgeverij Deboektant Oostvoome in samen werking met De Zeeuwse Boekhandel te Zierikzee. Aan de hand van negentig foto's geeft samensteller Gerard de Fouw een compleet beeld van het prachtige dorp Wissenkerke. Hij maakte naast foto's uit eigen verzameling en het archief, dankbaar gebruik van het vele foto materiaal dat hem door de inwoners van Wissenkerke werd aangereikt. Mede daardoor ontstond er een echt dorps-familiealbum, dat zeker bij de inwoners de nodige nostalgische herinneringen zal oproepen. Bijzondere foto's. Tijdens de denkbeeldige wandeling die De Fouw met zijn lezers maakt, toont hij als een echte gids vanuit de richting Geersdijk de bezienswaardigheden van dit dorp. Lopend langs de molens en door de straten geeft hij de lezer een goed beeld

De Spuije | 1996 | | pagina 1