2 hoe Wissenkerke er vanaf het begin van deze eeuw tot aan half de jaren zestig uitzag. Hij gebruikte hiervoor foto's die nog niet eerder werden gepubliceerd en het is mede daardoor dat er van dit relatief kleine dorp toch een prachtig overzicht is ontstaan. Naast de diverse dorpsgezichten is er vooral ook aandacht voor de inwoners. Foto's van onder andere de buurtvereniging in 1957, het eerste voetbalelftal van de v.v. Wissenkerke, de muziekvereniging Apollo, zang vereniging Hosanna, de dames van de avond-kookles, het gemeente-personeel, de korfbal V.Z.O.D. en natuurlijk de zo geliefde oude schoolfoto's van zowel de openbare als de christelijke school, de ULO en de kleuterschool tonen op uitstekende wijze het sociale leven. Natuurlijk ontbreken daarbij de feestelijkheden niet, zoals de bevrijding en de viering van het driehonderd jarig bestaan van Wissenkerke in 1951. Terwijl koning Winter prachtige plaatsjes te bieden heeft uit 1947, toen alle waterwegen, waaronder de Zandkreek, die toegang gaf tot het eiland Noord-Beveland was dichtgevroren. Tot slot komt de middenstand, de fruitteelt en de visserij aan bod en sluit Gerard de Fouw zijn werk af met het voor vele zo bekende gezicht van Anton Vroonland, de badmeester van "De Banjaard", voor veel kinderen "de kapitein" vanwege zijn pet, voor andere "de meteo badman" vanwege zijn betere kijk op het weer dan het KNMI. Vroonland overleed in 1984 en zijn portret mag dan ook een eerbetoon heten aan een karakteristiek man. Het boek "Wissenkerke in vroeger tijden" (ISBN 90-5534-038-3) is tegen 34,90 te koop bij de Zeeuwse Boekhandel, Korte Sint Janstraat 17 te Zierikzee. Onbekende foto. Wie kan de heer J.C. Lindenbergh, Oostsingel 150, 4461 KH Goes, aan verdere gegevens over deze foto helpen. De tekst onderaan de foto is: Zeeland, Zuid-Beveland, Begin van de rijtoer.

De Spuije | 1996 | | pagina 2