DE SPUIJE 1 Mededelingenblad van de Heemkundige Kring De Bevelanden en de Vereniging Vrienden van het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland juli 1996, nr. 37 Van het bestuur Het is nog mogelijk om u aan te melden voor de fietstocht over Tholen op zaterdag 7 september 1996. Zoals u is meegedeeld op het activiteitenprogramma varen we om 10.00 uur vanuit Yerseke over naar Tholen. Vertrekpunt: het kantoor van de havenmeester te Yerseke. Om 17.00 uur bent u weer terug. Deze tocht staat onder leiding van ons bestuurslid ir. A.J. Beenhakker. U kunt zich telefonisch aanmelden bij het secretariaat: tel. 0113-249788. Verslagen van aktiviteiten Op zaterdag 11 mei presenteerde onze vereniging het eerste exemplaar van het door G.J. Lepoeter geschreven en door de Heemkundige Kring uitgegeven boekwerk: De geheimen van de kerk van Kapelle onthuld. Het was een stijlvolle plechtigheid in de kerk van Kapelle, met muzikale omlijsting van de organist en cantor van de kerk, Henk G. van Putten en diens cantory. Het eerste exemplaar van het boek was voor oud-Kapellenaar, lid van de Eerste Kamer der Staten- Generaal, drs. H. Eversdijk. Zaterdag, 1 juni j.i. kon ons bestuurslid A.J. Beenhakker - ondanks een vrij stevige wind - toch nog een 25-tal deelnemers aan de fietstocht over het "eiland Wolphaartsdijk" welkom heten. Staande op het bordes van het voormalige gemeentehuis van Wolphaartsdijk gaf hij een korte inleiding over de ontstaansgeschiedenis van het geheel, waarbij een verstrekt kaartje uit de gemeente-atlas van Kuyper een handige leidraad bleek te zijn. Hierna begon de rondrit. Op markante en nog herkenbare punten in het landschap werd gestopt en gaf de heer Beenhakker een duidelijke uitleg. De naamsvorming van de verschillende polders werd toegelicht. Op deze wijze werd de gehele rit voor de deelnemers een "heldere" rit; 't Haventje De Kulk, de scheiding Wilhelminapolder, de spoorlijn Goes-Wolphaartsdijk, de Herenpolder en meer punten waar we voorheen (vermoedelijk) voorbij vloden, zijn nu voor ons herkenbaar. Op het erf van de hoeve van A. van Strien in de Westkerkepolder ('t achterste poldertje) wachtte ons een frisdrankje, aangeboden door de Heemkundige Kring De Bevelanden. De heer Van Strien stelde zijn collectie oude landbouwwerktuigen voor bezichtiging beschikbaar, waarvan velen gebruik maakten. Vervolgens naar Oud-Sabbinge ('t Ouweland) waar de fundamenten van

De Spuije | 1996 | | pagina 1