3 Nieuwe boeken De fraai uitgevoerde studie van de heer G.J. Lepoeter over de kerk van Kapelle kunt u nog bestellen bij het secretariaat, Wijngaardstraat 3 te Goes. Het boek kost fl. 50,-. Medio juli verschijnt in samenwerking met het gemeentearchief van Goes "Toponymie van de gemeenten Borssele en Oudelande." Gewone namen maar met een diepe betekenis. Dit is het tweede gedeelte van de doctoraalscriptie van J. Boonman te Goirle, die hij maakte voor zijn studie Duitse taal en letterkunde aan de Universiteit van Nijmegen. Het eerste deel, Driewegen-Coudorpe en Ovezande, verscheen vorig jaar en is ook nog te verkrijgen bij het gemeentearchief van Goes. Genealogen, historici, dialectvorsers, taalkundigen, bezoekers aan de Zak van Zuid-Beveland en vele anderen denken we hiermee een plezier te doen. De geografische- en historische overzichten, bronnen-, kaarten en literatuurlijst omvatten onderzoek van persoons- en plaatsnamen en zijn van belang voor de historische taalkunde en voor de cultuurgeschiedenis. Het boek telt ca. 60 bladzijden en kost fl. 22,50 per exemplaar, excl. verzendkosten. Dit boek, onder redactie van J.A. Oostdijk, is te verkrijgen bij het gemeentearchief van Goes, Wijngaardstraat 3, 4461 DA Goes. Telefonisch bestellen kan ook! Belt u tel. 0113 -249787. Reacties op "Opsporing verzocht" We ontvingen reacties op de door ons in het vorige nummer geplaatste foto's. De heer J. Rentmeester te 's Heerenhoek deelde mee, dat op de foto op de achterpagina Jan Boonman stond afgebeeld. Hij werd geboren op 23 april 1903 en overleed op 18 juli 1983. Op de foto daarvoor staat Kee Boonman afgebeeld, geb. c. 1904 en overleden rond 1991. Zij was gehuwd met Jan de Jonge. Jan Boonman had een boerderij aan de Oude Rijksweg te 's Heer Arendskerke. Kee Boonman woonde lange tijd met haar man in 's Gravenpolder. Later verhuisde ze naar Kwadendamme. De heer J. Midavaine te Veere deelde ons onder meer het volgende mee. "In de Spuije van maart 1996 wordt gevraagd wie iets meer kan vertellen over de personen afgebeeld op blz. 11 en 12. Deze "Boonman" was een vroegere dienstmaat van mijn vader. Als de foto van de heer Boonman, met de foto die ik nog van mijn vader heb, vergeleken wordt, is het waarschijnlijk dat de foto's op dezelfde dag gemaakt zijn. De gegevens van mijn vader kunnen dan ook van toepassing zijn op die van de heer Boonman. Mijn vader is, blijkens zijn zakboekje, op 5 februari 1923 als dienstplichtige opgekomen in de Bomvrije Kazerne te Vlissingen en was geplaatst bij het onderdeel le regiment luchtdoelartiilerie."

De Spuije | 1996 | | pagina 3