DE SPUI JE 1 Mededelingenblad van de Heemkundige Kring De Bevelanden en de Vereniging Vrienden van het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland oktober 1996, nr. 38 Van het bestuur. Voor u ligt het oktober nummer van De Spuije, met daarbijgevoegd de uitnodi ging voor de algemene ledenvergadering op vrijdag 15 november a.s. in de Prins van Oranje te Goes om 19.30 uur. Zoals gebruikelijk zullen wij u daar het jaarboek presenteren. Evenals vorig jaar is het jaarboek gerealiseerd door RVH- druk uit Goes. U kunt daarin de volgende artikelen verwachten: J. Kok. Sporen door Reimerswaal en Kapelle Hierin wordt de geschiedenis van de spoorwegen en stations in die gemeenten vanaf het eerste begin uitvoerig aan de orde gesteld, met daarbij veel interessante foto's. C. Visser. Een onaangekondigd bezoek - op 23 en 24 februari 1824 - aan vijf scholen op Noord-Beveland. Over de relatief gebrekkige onderwijsomstandigheden in die tijd, ondanks vernieuwende wetgeving. W.P. den Toom. Vagebonden van de Zelfkant Uit vorige jaarboeken bekend en een voortzetting van deze 'chronique criminel et scandaleux'. J.P. de Jonge. Zuid-Beveland 1650-1750, ontwikkelingen in de landbouw tijdens een depressie. Scriptie, gemaakt voor de Open Universiteit over een (te) weinig bestudeerd onderwerp. De prijsstelling van het jaarboek is ongewijzigd gebleven. Graag willen wij u er op attent maken dat de heren V.P. Gijzel en H.M. de Jonge vervroegd aftredend zijn als bestuursleden. Indien u een geschikte kandidaat voor het bestuur weet of zelf de schouders onder de heemkundige kring wilt zetten kunt u tot voor het begin van de vergadering een kandidaatstelling doen.

De Spuije | 1996 | | pagina 1