5 wereldoorlog. Het bezoek aan de Walburgiskerk was het eind van de rondleiding door Veume. Intussen was het al half vijf en het was de bedoeling dat we weer om vijf uur naar Nederland zouden vertrekken. Nadat iedereen de inwendige mens had versterkt, vertrokken we stipt op tijd. Om tien voor acht was iedereen weer voldaan terug in Goes. Volgend jaar maar weer zo'n goed verzorgde reis naar België, maar dan op Open Monumentendag. Het is hier de plaats om de Gemeente Goes, die deze reis elk jaar mogelijk maakt, te bedanken. L.J. Moerland Dorpswandeling Oudelande zaterdag 28 september 1996 Op deze dag vond de traditonele dorpswandeling van de Heemkundige Kring plaats. Het geheel stond zoals altijd onder leiding van de heer J. de Ruiter. Om twee uur werden we ontvangen in het dorpshuis "d'n Oostpit en niet "de Oostpoort", zoals in de convocatie stond. Hier werden we vergast op koffie en cake, aangeboden door het gemeentebestuur van Borsele. Daarna hield de heer De Ruiter een inleiding van een half uur over de geschiedenis van Oudelande. Na dit boeiende verhaal werden we meegenomen naar de grote zaal, waar een diapresentatie werd gehouden. Aand hand van circa vijftig dia's wandelden we in gedachten door het dorp. Alles wat er ook maar viel te vertellen, werd verteld. Na deze onderhoudende presentatie verlieten we het dorpshuis om het dorp in het echt te gaan verkennnen. Allereerst gingen we naar de kerk. Hier kregen we een rondleiding door het gebouw. Men had ook het avondmaalzilver tentoongesteld. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om de toren te beklimmen. Ons lid, de heer Katsman uit Wolphaartdijk liet horen dat hij een bekwaam organist is. Hij bracht enkele liederen op het orgel van de kerk ten gehore. Na het bezoek aan de kerk maakten we nog een rondwandeling door het dorp. Het bezoek werd afgesloten bij de klapbank, waar de heer de Ruiter een boekenbon uitgereikt kreeg. Meteen werd de afspraak gemaakt voor een dorps wandeling voor 1997. We gaan dan naar *s Heer Abtskerke. Het is hier de plaats om een pluim op de hoed van de heer de Ruiter te steken. Het lukte hem toch elk jaar maar weer om een uitstekende dorpswandeling te organiseren. L.J. Moerland. Ingezonden Hierachter volgt het relaas van de inmiddels zevenenzeventigjarige W.J. Berrevoets, woonachtig in Lekkerkerk. In 1939 moest hij tijdens de mobilisatie naar Zuidzande en in de meidagen van 1940 was hij gelegerd in Schore. Leest u zijn verhaal, (red).

De Spuije | 1996 | | pagina 5