18 toekennen van stemrecht "vloeijde Eene verbaazende meenigte toe om de uitoeffening van het stemrecht, dan geene beminnaars der teegenwoordige ordre van zaaken zaagen wij daar toe opkoomen. Neen, de hartelijkste voorstanders van het Huijs van oranje, vervolgers van patriotten, Plunderaars bij getaalen en zelfs geweeze geconfineerde ter zaake van plundering in tugthuijzen en Banditen waaren de voorwerpen welke het recht van Een vrijheidslievend Burger begeerden te worden toegekent". 34 jaar heeft Pieter dus geleefd tussen een goegemeente als "een uitgeworpene. hartelijk gehaat Dat moet toch wel een heel zware last zijn gewest. De chirurgijn Hofdijk, evenals Pieter door de Alkmaarse heren geplant in Kortgene, was een der weinige geestverwanten. BIJLAGEN. I. Begeleidingsbrief bij belasting aangifte aan Ged. Staten van Z.G. A. Kortgene No. 25. II. 5 Bladzijden uit P. Vaders eerste jaarrekening der Heerlijkheid. R.A. 33:1.No. 746(1789) LITERATUUR. 1. G.A. Kortgene. 2. Rombach, J.H. "De Patriotten te Kortgene en hun Alkmaarse Heeren". Historisch Jaarboek voor Zuid- en Noord-Beveland, No. 13, 1987: 37-48. 3. Wessels, A.M. "Zeeland in de Patriottentijd". 1974. Uitgeverij Oosterbaan Le Cointre, Goes. 4. Hollestelle, L.M., e.a. "Zeeuwse Homines Novi". I.S.B.N. 90-72872- 10-X. 5. Notarieel Archief te Veere; notaris W. van den Dorpe. Weeskamer Archief Veere. Voorl. inv. nr. 70. 6. Rapport v/h Centraal Bureau voor Genealogie over de herkomst van het geslacht VADER te Schoorl. 1960. Archief der Voorst Vader Stichting. G.A.Goes.

De Spuije | 1997 | | pagina 18