DE SPUIJE Mededelingenblad van de Heemkundige Kring De Bevelanden en de Vereniging Vrienden van het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland februari 1997, nr. 39 Van het bestuur. In deze eerste aflevering van het jaar 1997 wensen we u en de uwen nog van harte het beste toe. Een voor een deel vernieuwd bestuur is van plan om u ook dit jaar weer van dienst te zijn met tal van activiteiten. U raadplege de bij deze Spuije gezonden stukken. In de jaarvergadering namen we afscheid van onze secretaris V.P. Gijzel en onze activiteitensecretaris mr. H. de Jonge. De eerstgenoemde heeft onze vereniging en lange reeks van jaren gediend. De tweede moest door omstandigheden zijn activiteiten eerder beëindigen dan de bedoeling was. Ook hier zijn beide heren hartelijk bedankt voor hun belangeloos verrichte werkzaam heden. In Memoriam. Op 2 december 1996 woonden wij en heel veel anderen de begrafenis bij van de heer P.J.G. Raas te 's-Heerenhoek, die na een ongeneeslijke ziekte 27 november 1996 op 55-jarige leeftijd. De heer Raas was een verdienstelijk lid van de Heemkundige Kring de Bevelanden. Gedurende acht jaar was hij secretaris van het bestuur van onze Kring. Voorts was hij meerdere jaren lid van de Commissie Veldnamen. De geschiedenis en met name die van 's-Heerenhoek was zijn grote hobby. Van zijn hand verscheen in 1980 de Toponymie van 's-Heerenhoek, een boek werk met een beschrijving van veldnamen. In het Historische Jaarboek van 1988 beschreef hij de Nederlands Hervormde Kerk van 's-Heerenhoek (1672 - 1985). Tot aan zijn overlijden was de heer Raas lid van de Commissie Kleine monu menten van onze Kring. Hierin had hij een grote inbreng. Wij zijn hem zeer dankbaar voor al hetgeen hij voor onze Kring heeft gedaan. Wij zullen hem dankbaar blijven herinneren als een vriendelijk persoon met een brede belangstelling. Ons medeleven gaat uit naar zijn vrouw en kinderen. Mogen zij de kracht ontvangen dit zware verlies te dragen. Het bestuur van de Heemkundige Kring de Bevelanden, J.A. Hoste, voorzitter.

De Spuije | 1997 | | pagina 1