3 P. de Bruijne tel. 0113-695281 Rozenstraat 69 4486 CG Colijnsplaat Mw. J.C. de Vos-de Wild tel. 0113-695521 Rozenstraat 5 4486 CD Colijnsplaat J. Boogaard tel. 0113-228068 Beukenstraat 225 4462 BZ Goes J.M.Smits tel. 0113-232551 Valckeslotlaan 77 4461 SB Goes (tevens secretaris redactiecommissie) Plannen voor een cursus regionale geschiedenis op de Bevelanden Op de bestuursvergadering van 5 februari j.l. was de consulent regionale geschiedbeoefening in Zeeland, dhr. A. de Klerk te gast. Van hem werd onder andere vernomen dat in Zierikzee een cursus regionale geschiedenis van start is gegaan met een voor Zeeland geheel nieuwe opzet. De cursus bestaat uit een aantal thema-avonden, waarbij steeds een specialist vanuit zijn eigen vakgebied iets vertelt over dat vakgebied in relatie tot de streek, in dit geval het eiland Schouwen-Duiveland. De heer De Klerk streeft er naar om ook voor Zuid- en Noord-Beveland een dergelijke cursus op te gaan zetten. De opzet van de cursus is niet om de 'hele' geschiedenis van het gebied uitputtend te behandelen en de cursisten dit door middel van huiswerk eigen te maken, maar veel meer om belangstellenden in een beperkt aantal avonden vanuit verschillende disciplines naar de geschiedenis van de streek te laten kijken. Het spreekt vanzelf dat de Heemkundige Kring dit initiatief van harte aanmoedigt. Schatgraverij op Valckenisse Vorig najaar heeft de politie van het district Oosterscheldebekken 3 schatgravers op het slik van het verdronken Valckenisse betrapt en daarbij hun vondsten, waaronder 5 mensenschedels van het kerkhof van Valckenisse in beslag genomen. Een van onze bestuursleden heeft de politie geholpen bij het opstellen van het proces-verbaal door te wijzen op de strekking van de Monumentenwet in relatie tot schatgraverij op Valckenisse. De politie heeft ook een kopie van de

De Spuije | 1997 | | pagina 3