5 hyperrealisme blijft zijn stijl. Op de tentoonstelling te Goes zijn onder meer een aantal werken uit de ziekenhuisperiode van De Hond te zien. Het zijn werken die zeer aangrijpend zijn, en soms hard op de toeschouwers over komen. Overal het algemeen reageren mensen met soortelijke ziekenhuisvrees heel positief op het werk, als een verademing. De Hond exposeerde eerder in Brugge en Zeist. Hij won een prijs van het kunsttijdschrift Art School Magazine. Aan hem werden in het Algemeen Dagblad, Tijdschrift Bres en het Maandblad Patiëntenbeweging artikelen gewijd. De tentoonstelling wordt in Goes gehouden van 15 maart aanstaande (onder voorbehoud) tot en met 11 mei 1997. Toponymie van de gemeente Borssele en Oudelande. "Gewone namen met een diepe betekenis", zo vult de schrijver de titel van het boek aan. Het boek heeft voor genealogen, historici, dialectvorsers, bezoekers aan de Zak van Zuid-Beveland en zeker niet in het minst voor de bewoners van de streek veel te bieden. De geografische en historische overzichten, bronnenlijsten, kaarten en literatuuroverzichten omvatten onderzoek van persoons- en plaatsnamen die van belang zijn voor de historische taalkunde en voor de cultuurgeschiedenis. Het boek telt zestig bladzijden, is verlucht met foto's en kost 22,50 per exemplaar voor de leden van onze vereniging. U kunt het bestellen of ophalen bij het gemeentearchief van Goes, Wijngaardstraat 3, 4461 DA Goes. Ook in de boekhandel is het verkrijgbaar. Met behulp van de bij deze Spuije gevoegde bestelkaart kunt u het bestellen. Vult u dan meteen even de bestelling in van de boeken die u nog niet heeft. Alvast bedankt. Herinneringen van een Kloetingse schooljongen. Hieronder enige herinneringen van een schooljongen uit Kloetinge in de jaren dertig. Kloetinge had maar één school in die tijd, gevestigd in wat nu Amicitia is. Het dorp was hier zeer tevreden mee en het beleid van de gemeente was erop gericht, dat de school een Christelijke signatuur had. Het merendeel van het onderwijzend personeel was dan ook kerkelijk meelevend en vervulde soms een kerkelijk ambt. Bij benoeming van personeel werd er dan ook rekening mee gehouden en een Christelijke onderwijzer benoemt. Een en ander had tot gevolg dat in die tijd alleen kinderen van Gereformeerde ouders de lagere school in Goes bezochten. Eenmaal in de week kwam de dominee van de Hervormde Kerk op school voor de catechisatie. Dat gebeurde per klaslokaal. Volgens onze leerling kreeg de klas

De Spuije | 1997 | | pagina 5