6 vruchtbaarheidsgodin Nehalennia, de kasteel- en kloostertuinen waarin fruit als luxe-produkt werd gecultiveerd, de opkomst van boomkwekerijen en uiteindelijk rond 1900 het begin van de moderne fruitteelt. Dit thema wordt vanuit allerlei invalshoeken belicht, met name ook de sociale aspecten die met de moderne fruitteelt te maken hebben (aanpassingen van het schoolrooster in verband met de pluk, vrouwen- en kinderarbeid, gebruiken in de fruitverwerkende industrie, reilen en zeilen van plukploegen). De laatste expositieruimte wordt gebruikt voor wisseltentoonstellingen. Met het infomiatieboekje "Fruit en wat dan nog", enige prachtige kaarten gemaakt door vrijwilligers, een potje Zeeuwse bessenjam vertrok ik voldaan met de andere bezoekers van het Fruitteeltmuseum. Openingstijden van woensdag - vrijdag van 13.00 - 17.00 uur en 's zaterdags van 10.00-17.00 uur. Filmavond in het gemeentearchief Woensdag 16 april 1997 vertoning oude films over Zuid- en Noord-Beveland in het Gemeente Archief te Goes. De belangstelling was overweldigend voor deze avond (omstreeks 65 personen). Extra stoelen, kopjes koffie werden overhaast aangesleept en de voorstelling kon beginnen, in- en begeleid door de heer A.E.J. de Jong. 100 jaar Z.L.M. viering, opening jachthaven Goes omstreeks 1953, schitterende beelden gemaakt door de heer Van Hattum uit Ellewoutsdijk over de Zak van Zuid-Beveland spraken tot ieders verbeelding, kreten van herkenning, nostalgische zuchten, verbazing, vragen over het waar en wanneer. Een fijne avond verzorgd door de heer A.E.J. de Jong. Nog te houden activiteiten Herinnering. U kunt zich tot 15 juli 1997 nog opgeven voor de Buiten Bevelandse reis op zaterdag 13 september naar de Kalmthoutse Heide (België) bij het secretariaat: adres Wijngaardstraat 3, 4461 DA Goes, tel.: 0113-249787. Vertrek 09.30 uur vanaf het busstation bij het stationsplein te Goes. Bezoek Bijenteeltmuseum, lunch, korte wandeling, Arboretum te Kalmthout. Om 17.30 uur retour Goes. Aankondiging nieuwe activiteit 9 augustus 1997 't Hof Overwellingen te Wemeldinge. In plaats van het geplande bezoek in augustus aan de Landbouwmij. De Bathpolders zullen we zaterdag, 9 augustus vanaf 13.30 uur een bezoek brengen aan 't Hof Overwellingen in Wemeldinge van de familie J. Zwaan. Ruim 1 ha. tuin.

De Spuije | 1997 | | pagina 8