7 Boerderij en tuin zijn in 1986 overgenomen van de vorige bewoners. In 1987 werd begonnen met een ingrijpende verandering van de tuin aangezien de familie Zwaan hun eigen wensen en ideeën wilden verwezenlijken. Een mengeling van oud en nieuw. Als u de tuin binnengaat, ziet u direct links een oude appelboom (Bellefleur), die overgroeid wordt door de klimroos "Bobby James". Tegen de voorgevel van de boerderij zijn twee sierdruiven geleid. Verder zijn twee oude gesnoeide taxus figuren opvallende elementen in de voortuin. Een paadje volgend komt u in de zijtuin, langs de achterkant van de boerderij met een gevarieerde begroeiing van bomen, heesters en vaste planten. Van de vorige aanleg dateren vooral de oude appels en peren, een Magnolia, moeras cipres, moerbei en een walnoot. Een natuurlijk aangelegde vijver versterkt het sfeervolle geheel van dit tuingedeelte. Het pad langs de kas leidt naar het middengedeelte van de tuin. Dit deel is vrijwel geheel nieuw aangelegd, met uitzondering van enige oudere bomen, die zich langs de randen van de tuin bevinden. Om de tuin een meer besloten karakter te geven, is aan weerszijden een muur gemetseld van oude moppen. De 3 oude kweeperen, die bij de ca. 70 meter lange muur staan, leveren nog ieder jaar een flinke oogst op. Behalve een hosta- en geranium collectie alsmede kleurrijke vaste plantenborders is een formeel aangelegde kruidentuin te bewonderen. Verder zijn er ca. 115 variëteiten struik- en klimrozen over de tuin verdeeld. Zowel in het klassiek ontworpen rosarium (ca. 20 variëteiten) als langs muren, bogen en op stam. Bijzonder zijn de twee ca. 110 jaar oude Chamaecyparissen obusta "Nana Gracilis", die in 1989 bij de muur in het rosarium zijn geplant. Beeldende kunst. Op een aantal plekken in de tuin zijn bronzen beelden geplaatst. De kunstwerken zijn van de hand van Maïté Duval (liggend meisje op gazon, meisjeskopje en gans op het terras) en van Evert den Hartog (een eendengroep als fontein in de grote vijver). De rest van de tuin is meer in landschapsstijl aangelegd. De grote tweede vijver is hiervan een belangrijk onderdeel. Gazon paden slingeren zich door vakken, nieuw beplant met vaak bijzondere bomen, heesters en coniferen. De namen van rozen en veel bomen zijn op etiketten aangegeven. Een uitnodiging voor een veel belovende middag, zaterdag 9 augustus 1997 om 13.30 uur, Kerkweg 14 te Wemeldinge. Er wordt bekeken of we er koffie/thee kunnen drinken. Hanny Louisse.

De Spuije | 1997 | | pagina 9