9 4 December 1813. "Tengevolge der bovenstaande missive heeft de maire van deeze commune ten einde als vooren zich begeeven bij den Heer Ontfanger W.L. Vader waarvan is opgemaakt en ingezonden het volgende Proces-verbaal. Le Soussigné Maire de Cortgeen delegué a eet effet par Monsr. Ie S: Prefet en vertu de sa lettre du 1 de ce mois s' aijant presenté ce Jour le matin a 11 heure au Bureau du percepteur des contributions Vader en la commune de Wissenkerke, afin d'Examiner et veririfier l'Etat de sa caisse, resultant de la recette de l'octroi Municipal et les Centimes additionel, accordé aux differente Communes de ce Canton, le nommé Percepteur lui a presenté le montant des dites caisses reuni en une caisse pour les communes ensemble separé de sa recette des Contributions mais pas de chaque commune en particulier et avons nous ainsi vu et verifié les especes sonnantes comme il va être specifié 433 a 5 fr. fr. 2165:- 1 a 2 fr. 2:- petite Monnoie fr.:33 fr. 2167:33. De tout quoi nous avons dressé le present verbal le quel après lecture faire par le nommé percepteur et le soussigné va être signé a la commune de Wissenkerke susnommé le 4 Decembre 1813. Signé W:L: Vader. A: Vader. ((VERTALING: De ondergetekende, burgemeester van Kortgene heeft zich hiertoe gelast door de Heer Onder-prefect in zijn brief, van de le van deze maand - heden morgen 11 uur gepresenteerd ten burele van den ontvanger Vader in de gemeente Wissenkerke, ten einde de gemeentekas te onderzoeken en te controleren, zoals deze er thans voor staat door den ontvangst van de gemeentelijke belasting met opcenten, gedifferentieerd naar de verschillende gemeenten van dit kanton. De genoemde ontvanger heeft hem de som van die gemeentekassen, verenigd in één kas, laten zien, gescheiden van de belastingontvangsten, maar niet van elke gemeente afzonderlijk. En wij hebben de klinkende munt gezien en geteld, zoals hieronder gespecificeerd: Waarde 433 munten van 5 francs Fr. 2165:- 1 munt van 2 francs 2:- klein geld :33 Totaal Fr. 2167:33. Van dat alles hebben wij het huidige procesverbaal opgemaakt, dat na lezing door de voormelde ontvanger en ondergetekende is getekend in de gemeente Wissenkerke voornoemd op den 4e December 1813. (Was getekend;) W:L: Vader. A: Vader. Voor de beide zo bevriende broers zal de vierde december 1813 wel bijzonder feestelijk zijn geweest. Uit de volkstellingen weten wij, dat W.L. ten tijde van de inlijving bij Frankrijk maire was van Wissenkerke. In aansluiting daaraan was hij burgemeester. Hoewel wij niet zeker weten, hoelang die ambtsperiode heeft

De Spuije | 1997 | | pagina 11