DE SPUIJE 1 Mededelingenblad van de Heemkundige Kring De Bevelanden en de Vereniging Vrienden van het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland November 1997, nr. 41 Van het bestuur Op 14 november 1997 houden wij onze jaarvergadering in Amicitia in Kloetinge. De uitnodiging daarvoor hebt u in de aan u toegezonden enveloppe aangetroffen. We bevelen de vergadering en de daarna volgende lezing van mevrouw Rooze- Stouthamer hartelijk bij u aan. In deze aflevering van ons mededelingenorgaan treft u een studie aan van de heer Van Voorst Vader over Willem Lodewijk Vader, 1775-1849 en een vooruitblik op het jaarboek 1997, dat op de jaarverga dering wordt gepresenteerd. Een bestelbiljet voor onze uitgaven is bijgevoegd. Informeert u trouwens eens bij het Gemeentearchief van Goes naar onze tot dusverre gedane uitgaven. Best mogelijk, dat u nog niet in het bezit bent van al onze publikaties. In memoriam mevrouw C. Zuijdweg- van Dorst Op maandag 13 oktober 1997 is na een langdurige ziekte mevrouw C. Zuijdweg- van Dorst overleden. Ze was in 1913 geboren. Van 1979-1995 maakte zij deel uit van het bestuur van de Heemkundige Kring. Zij was een zeer markant bestuurslid. Niets was haar te veel als het ging om het werk van onze vereniging. Op elke aktitviteit was ze aanwezig. Zij ging ook elk jaar mee naar het Schaapscheerdersfeest in Nisse, alwaar de Heemkundige Kring een boekenstand had. Mede door haar aktiviteiten was het verkoopresultaat van die dag altijd zeer goed. Op de bestuursvergaderingen zorgde zij dikwijls voor de vrolijke noot, want ze was een zeer humoristisch en optimistisch mens. Haar laatste jaren waren echter zeer moeilijk, omdat ze niet meer op haar vertrouwde adres in de Bouwen Eewoutstraat in Vlissingen kon blijven wonen. Nu is er aan dit bewogen, maar ook rijke leven een einde gekomen. Op vrijdag 17 oktober 1997 waren wij aanwezig bij haar teraardebestelling. Dat zij moge rusten in vrede. L.J. Moerland.

De Spuije | 1997 | | pagina 3