2 Geschiedenis te kijk: Het verleden van de Bevelanden in Beeld. Onder deze titel organiseert de Zeeuwse Volksuniversiteit in samenwerking met het consulentschap regionale geschiedbeoefening Zeeland een cursus over de geschiedenis van de Bevelanden. Deze cursus is duidelijk anders gestructureerd dan de cursussen over de geschiedenis van Goes, die het gemeentearchief in het verleden hield. Diverse docenten belichten verschillende facetten uit de Bevelandse geschiedenis, alle vanuit hun eigen vakgebied. De cursus telt zeven avonden, te beginnen op maandag 26 januari 1998 om 19.30 uur. Twee avonden worden in het stadhuis van Goes gehouden, de andere in het Museum aan de Singelstraat. Een stadswandeling door Goes op een zaterdagmorgen sluit de cursus af. Leden van de ZVU, de Heemkundige Kring en de Vereniging Vrienden van het Museum betalen fl. 85,—. Niet leden betalen fl. 115,U kunt zich opgeven bij de ZVU in Middelburg. Een uitgebreide folder met gegevens over docenten, onderwerpen en plaatsen van de cursus is daar beschikbaar. De ZVU is telefonisch te bereiken op nr. 0118 - 634800, fax: 0118 - 626789. Een briefkaartje kan ook: het adres is Postbus 724, 4330 AS Middelburg. Jaarboek 1997 De redactie is er weer in geslaagd om een bonte verzameling onderwerpen bij elkaar te brengen in het drie-en-twintigste jaarboek van onze vereniging. Vagebonden van de zelfkant zwerven door het boek. Schoolkinderen uit Kapelle leren ons na te denken over het onderwijs van vroeger. Het sluizencomplex te Hansweert wordt aan een historische beschouwing onderworpen. De kunstenaar Arend Hijner, impressionistisch schilder, van wie momenteel een overzichts tentoonstelling in het museum voor Zuid- en Noord-Beveland te bewonderen is, wordt besproken. Voor de prijs hoeft u het aanschaffen niet te laten. Het jaarboek kost fl. 22,50 per exemplaar.

De Spuije | 1997 | | pagina 4