DE SPUIJE 1 Mededelingenblad van de Heemkundige Kring De Bevelanden en de Vereniging Vrienden van het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland Januari 1998, nr. 42 Van het bestuur Graag wensen we de leden van de Heemkundige Kring en van de Vereniging Vrienden van het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland een voorspoedig 1998 toe. Bij deze aflevering van de Spuije treft u het activiteitenprogramma voor dit jaar aan en een acceptgirokaart ter betaling van de contributie. We wensen u een plezierig heemkundejaar toe. In memoriam A.P. Buijs Vlak voor de jaarwisseling bereikte ons het droeve bericht, dat de heer A.P. Buijs op 72-jarige leeftijd is overleden. Vele jaren maakte hij deel uit van de redactiecommissie van de Heemkundige Kring. Ook vele jaren was hij secretaris van de Vereniging Vrienden van het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland. In zijn werkzame leven was hij eerst onderwijzer, later leraar exacte vakken aan het Goese Lyceum. In tal van afleveringen van De Spuije, het jaarboek, maar ook in periodieken van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen heeft hij gepubliceerd. Dat deed hij vaak over de geschiedenis van de exacte wetenschappen en wetenschappers in Zeeland. Hij was een vriendelijk mens, dat plezier beleefde aan zijn hobby. Zijn werkzaamheden voor de Heemkundige Kring en de Vereniging Vrienden van het Museum verrichtte hij op gedegen wijze en hij deed het allemaal graag. We zullen hem missen. We wensen zijn vrouw en kinderen veel sterkte in het dragen van dit verlies. Bij het overlijden van H. Waverijn Met het overlijden van Henk Waverijn is een zeer geziene kenner van de geschiedenis van Yerseke verloren gegaan. Hij was een heemkundige in de ware zin van het woord. Alles wat zijn omgeving betrof, en dan vooral de historie ervan, boeide hem. Van begin af aan zat hij in de werkgroep, die een museum over de visserij vanuit Yerseke voorbereidde. Dat het museum tot stand kwam, deed hem veel genoegen. Zijn grote liefde voor Yerseke deed hem ook de plannen voor behoud van de scheepswerf van nabij volgen. Om milieutechnische redenen lukte dit plan niet. Het gemeentebestuur van Reimerswaal wist hem te vinden als het ging om voorstellen voor nieuwe straatnamen of gegevens over bijna vergeten zaken op het dorp. Iedereen kon een beroep op hem doen, waar het

De Spuije | 1998 | | pagina 3