2 de geschiedenis van zijn dorp betrof. Het is jammer dat we zijn bescheidenheid, zijn belangstelling voor de medemens en grote kennis van Yersekc moeten missen. We wensen zijn naaste familie veel sterkte toe in het verwerken van dit verlies. De contributie Bij deze aflevering van de Spuije treft u een acceptgiro aan voor de betaling van de contributie. Wilt u alstublieft van deze kaart gebruikmaken? Vult u daarop een bedrag in van minimaal fl. 17,50. Meer mag ook. Met nadruk wijzen wij u erop, dat de minimumcontributie fl. 17,50 bedraagt en niet meer een bedrag van vijftien gulden. U doet onze penningmeesteresse er een groot plezier mee, wanneer u de kaart gebruikt en wanneer u een bedrag van tenminste fl. 17,50 invult. Werkgroepen Kleine Monumenten en Veldnamen Het is een beetje stil, eigenlijk te stil, rond de werkgroepen Kleine Monumenten en Veldnamen. Beide groepen houden zich met interessante werkzaamheden bezig. Kleine Monumenten zijn er meer dan genoeg op de Bevelanden. Stoeppalen, raampartijen, muurankers, levensbomen, objecten teveel om op te noemen. Het vastleggen op papier, foto of video van dergelijke kleine zaken is een uitermate nuttig werk. Kunt u fotograferen dan is er veel werk in de open lucht, natuuurlijk bij mooi weer, voor u weggelegd. Veldnamen verdwijnen als sneeuw voor de zon. Landarbeiders, die die namen moeiteloos konden opnoemen, zijn er nauwelijks meer. Niet alle veldnamen hebben een plaats gevonden in de archieven. De werkgroep Veldnamen houdt zich dan ook niet alleen bezig met archiefonderzoek, maar ook met oral history. Meldt u zich aan bij het secretariaat voor deelname aan één der werkgroepen. Samenwerking tussen Bevelandse Gemeenten De gemeenten Borsele, Goes, Kapellc en Noord-Beveland hebben besloten om nauw met elkaar te gaan samenwerken op het gebied van de oude archieven. Krachtens de Archiefwet 1995 zijn dat alle gemeentelijke archiefstukken die ouder zijn dan twintig jaar. Borsele, Kapelle en Noord-Beveland hebben de Goese gemeentearchivaris ook tot de hunne benoemd en de infrastructuur geschapen om de oude archieven op goede en verantwoorde wijze te laten raadplegen door het publiek. Personeel van het Goese gemeentearchief vult in de andere gemeenten de oud-archieftaak in. Medewerkers van de gemeenten zelf zijn bij de uitoefening van die taak behulpzaam. De Rijksarchivaris in Zeeland heeft daartoe strekkende verzoeken van de gemeenten om de oud-rechterlijke en de notariële archieven, alsmede de retro-acta van de burgerlijke stand naar de gemeentehuizen te willen overbrengen met een positief advies ter beslissing voorgelegd aan de Algemene Rijksarchivaris. We twijfelen er niet aan of het is

De Spuije | 1998 | | pagina 4