3 landaanwinning, kreekjes en vliedbergen sloot de avond voor de pauze af. De hoofdfilm van deze avond "terugkieke" was een 16 mm film over Nisse, geproduceerd door Goert Giltay en Jeroen Visser (VPRO) samengesteld met subsidies van dc Provincie en de Gemeente Borsele. Beelden uit 1955 en twintig jaar later wisselden elkaar af. Veel is veranderd en veel is verdwenen. De beslotenheid werd opengebroken door andere bewoners "van buten". De reacties op dc verandering door de jeugd, boeren, de bevolking werd goed weergegeven. Deze succesvolle avond zouden we graag voor 1999 weer op het activiteiten programma zetten. Maar, het is niet altijd gemakkelijk om aan "nieuw, oud materiaal" te komen volgens de samensteller, Ad dc Jong. U begrijpt het, we speuren naar oude films. Heeft u nog oude opnames (8mm. mag ook) of weet u andere mensen die oude films bezitten, graag een telefoontje naar het Gemeentearchief, Ad de Jong (tel. 0113-249787). U zou ons een dienst bewijzen. Ik heb hem inmiddels de opnames uit de jaren 1950 beloofd, die in mijn bezit zijn, over Goes, bloemencorso's, bloeiende boomgaarden, Garage Louisse en oude auto's, overtocht naar Noord-Beveland. H. Louisse. Aanvulling op het activiteitenprogramma. Noteer in uw agenda: Natuurfietstocht zaterdag 13 juni!!!!!!!!!!!!!!!!!! Oproep vrijwilligers voor computerinvoer van historische archiefbronnen. In de archiefdiensten wordt het gebruik van databestanden en computer technologie steeds belangrijker. De archiefdiensten van de gemeenten Goes, Borsele, Kapelle en Noord-Beveland zijn voornemens de komende jaren de gehele historische bevolkingsboekhouding vanaf 1811 computermatig op de studiezalen voor het publiek ter beschikking te stellen. Bij het overzetten van de handgeschreven registers in geautomatiseerde bestanden is hulp van vrijwilligers hoogst welkom. Mocht u geïnteresseerd zijn om de helpende hand te bieden bij de invoer van gegevens dan kunt u contact opnemen met de volgende personen: A.J. Barth: gemeentearchief Goes (0113-249787) M.J. Zuidhof: gemeentearchief Borsele (0113-561730) F.H. de Klerk: gemeentearchief Kapelle (0113-333110) G.G. de Fouw: gemeentearchief Noord-Beveland (0113-377336) Het wel en wee van de Hervormde Gemeente Schore en Vlake Hoe komt een vrouw van meer dan tachtig jaar oud tot het schrijven van een boeiende verhandeling over de geschiedenis van de Hervormde Gemeente Schore en Vlake? Op die vraag gaf Jeanne Coppoolse-Baars op zaterdag 2 mei jl. in de Hervormde Kerk van Schore zelf een antwoord. Belangstelling voor de geschie-

De Spuije | 1998 | | pagina 5