van een meesterknecht. Naast deze beschreven gebouwen staat het woonhuis van den heer Louisse. Architect van dezen bouw was de heer Rothuizen en aannemer de heerjac. de Jonge te Biezelinge. Het werk doet hen alle eer aan. Tegen 1 1 uur vereenigden zich in de showroom, die door de vele bloemstukken een feestelijk aanzien had gekregen, vele genoodig- den. De heer Louisse verwelkomde ze allen en wierp een terugblik op de ontwikkeling van zijn zaak. In 1904 begon hij te Kapelle een bescheiden rijwielhandel, die zich geregeld uitbreidde, tot hij zich eenige jaren later ook begon te interes seeren voor de motorrijwielen. Hij verkocht er vele, maar het getij begon te verloopen, zoodat hij zich begon toe te leggen op den verkoop van automobielen. In 1912 verkocht hij de eer ste auto. De laatste jaren heeft hij vooral succes met de Buick, Chevrolet en Oakland. In 1920 verkocht hij 20 Chevrolets, in 1925 50 en dit jaar reeds meer dan 30. Het ging hem wel aan het hart, Kapelle te verlaten, maar het was in het belang zijner zaak, dat hij zich in het centrum van Zeeland vestigde. Ten slotte bracht spreker een bijzonder woord van dank aan de heeren architect en aannemer. De heeren Van der Have en Blok, beiden te Kapelle, feliciteerden den heer Louisse met zijn nieuwe zaak, terwijl de heer Witlich Hoek uit Antwerpen, vertegenwoordiger van de General Motors Company (ter eere van deze Company Afb. 2. Interieur showroom I. hing de Amerikaansche vlag uit) den heer Louisse dank bracht voor de wijze, waarop hij steeds deze Company heeft vertegenwoordigd. De aanwezigen bezichtigden daarna de gebouwen en de auto's. Ook wij wenschen den heer Louisse in zijn nieuwe zaak alle goeds toe en hopen, dat zijn debiet nog vergrooten zal, nu hij zich in Goes, aan een drukken ver keersweg heeft gevestigd'. Het boekje werd gedrukt door Electrische Drukkerij G.W. Den Boer, Middelburg. Bedroeg de oppervlakte van het bedrijf in Goes in 1926 1000 m2, door aankoop van aangrenzende panden groeide de bedrijfs- Afb. 3. Binnenplaats met Boxen. 22

De Spuije | 1999 | | pagina 24