Fototentoonstelling in het Museum voor Schaal- en Schelpdieren in Yerseke Afb. 4. Feestelijke Opening 18 Mei 1926. oppervlakte naar 5600 m2. In 1924 wer den 50 nieuwe auto's verkocht, eind jaren zestig gemiddeld 600 per jaar. In 1924 bestond het wagenpark in Nederland uit 30.000 personenwagens. Eindjaren zestig was er een wagenpark in Nederland van 3 miljoen. De periode 1940-1944 werd overbrugd door het monteren van generatoren op perso nenwagens, autobussen, vrachtwagens en Afb. 5. Werkplaats. landbouwtraktoren. Voor zijn overlijden in 1949 had de heer P. Louisse er voor gezorgd dat 6 van zijn 9 kinderen in zijn automobielbedrijf in Goes, Middelburg en Vlissingen een plaats vonden. Zo ging dat in die tijd. Het bedrijf aan de Westwal in Goes werd midden jaren zeventig verkocht aan Auto Hendriks. F.H. de Klerk Thema's als strenge winters, bijzondere gebouwen, dorpsgezichten, bekende dorpsfiguren en de waterkant, deze komen allemaal aan bod in een nieuwe tentoonstelling in het mu seum. Voor het samenstellen van deze expositie is geput uit de collecties van het Gemeentearchief Goes en het Documentatiecentrum te Middelburg. Tien jaar geleden heeft een deel van de foto's gehangen op de tentoonstelling "Yerseke te kijk gezet' in het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland te Goes. Gedurende korte tijd was het materiaal ook nog te Yerseke zelf te zien. Degenen die de expositie toen hebben gemist, of die nog eens willen kijken, kunnen nu in het museum van Yerseke hun hart ophalen. Figuren als 'Lekkere Lindert', het besneeuwde Yerseke in het begin van deze eeuw, de stoommachine op de dijk die de in 1906 overstroomde Molenpolder droogmaalt, kijkjes in oude straatjes met tal van bewoners, foto's vanaf de kerktoren, het zware handwerk aan de waterkant, het zijn allemaal foto's uit een tijd die minstens zo'n 50 jaar achter ons ligt. Het Museum voor Schaal- en Schelpdieren te Yerseke vindt u aan het Kerkplein 1. De ope ningstijden zijn maandag-vrijdag van 10.00-16.00 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. De tentoonstelling is te zien in het museum tot januari 2000. 23

De Spuije | 1999 | | pagina 25