Activiteiten 1999 Verslag activiteiten 1999 Het activiteitenprogramma voor 1999 is begin van dit jaar aan u gezonden. Ter herinne ring treft u hieronder de activiteiten voor de periode september - november 1999. Zaterdag Herfstwandeling en diapresentatie in het dorp 's-Gravenpolder o.l.v. 18 september de heer Jan de Ruiter.Verzamelen om 13.30 uur in Dorpshuis 'Ons Dorps Leven', Poelvoordestraat 3 's-Gravenpolder. Vrijdag Lezing over Vermaak in Goes periode 1867-1896' n.a.v. het in 1995 8 oktober gepubliceerde boek Vermaak tussen beschaving en kerstening' door de heer John Helsloot, werkzaam bij het Meertens Instituut. Aanvang 19.30 uur in het Gemeentearchief, Wijngaardstraat 3 Goes. Woensdag Lezing en diapresentatie over archeologische vondsten in Land 20 oktober Van Saeftinge, Valkenisse, Biezelinge, Goes e.a. plaatsen op de Bevelanden door prehistoricus drs. Hans Jongenpier van Provinciaal Archeologisch Centrum Zeeland (PACZ) te Middelburg. Aanvang 20.00 uur in het Gemeentearchief, Wijngaardstraat 3 Goes. Vrijdag Jaarvergadering - na de pauze lezing en diapresentatie over 19 november 'Zeeuwse boerenerven - een vergeten erfenis' toegespitst op de Bevelanden door mr. Gerard Smallegange, Nisse. De jaarstukken treft u hierbij ingesloten. Er zal geen aparte uitno diging worden gezonden voor de jaarvergadering. U gelieve dit als uitnodiging te beschouwen. Wij rekenen weer op een goede opkomst. Plaats: Amicitia, Schimmelpenninckstraat 14, Kloetinge. Aanvang 19.30 uur. Filmavond - 24 maart 1999 'Nieuwe banen 1938' geproduceerd door Foto Kino Goes - Louis Kampman in opdracht van de heer Laporte. In de dertiger jaren hoorde iedereen ergens bij, kerk, vereniging of club. De heer Laporte, in het dagelijks leven bank directeur was in zijn vrije tijd voorzitter van 'Leeskring Nieuwe Banen' en zette zich in voor het lezen van deugdelijke litera tuur onder de leden van de Gereformeerde Kerk in Goes in de vorm van een abonne ment op de leesmap (gemarmerd karton) die wekelijks ververst werd door boekhan del Verheule. Als een soort promotie mate riaal gebruikte hij de film met vele Goesenaren die al een abonnement op deze leesmap hadden. Schitterende beelden van Goes in 1938 met vele oude bekenden: De familie Nederhand wandelt van de Patijnweg, destijds de goudkust genoemd, naar de Gereformeerde Kerk aan de Westwal. Ds. V.d. Vecht staat op de kan sel. Op de Kleine Kade fietst Katsman, magazijnmeester bij Graanhandel Duvekot. De heer Ramond werkzaam op de gasfabriek fietst naar zijn huis aan de Oostsingel. Hillebrandse, de schoenmaker, haalt schoenen op die gerepareerd moeten worden. Verdonk, hoofd van de ULO aan de Westwal. Kloosterman staat voor zijn wolzaak in de Lange Vorststraat. In de Papegaaistraat komen we Verburg tegen, hij werkt bij schoenhandel Van de Reepe. Boer heeft een ijzerwarenhandel in de Ganzepoortstraat. Verburg, de kruidenier, haalt een bestelboekje op. Kolenboer Rus bezorgt eierkolen bij Verheule in de 24

De Spuije | 1999 | | pagina 26