Tentoonstellingsprogramma Museum zand. Zo heeft iedere inlaag zijn eigen karakteristieke opbouw. Vanuit de voge lobservatiehut bespieden we de voorko mende vogels. Petra noemde ze allen bij naam zoals ook de planten een naam èn een verhaal voor ons kregen. Het was fijn om zo'n natuurmens te ontmoeten op deze wonderschone zonnige voorjaarsdag. A.J. Louisse F.H. de Klerk In de maanden oktober, november, december zullen steeds voor een maand enkele tentoon stellingen in het museum te zien zijn. In oktober exposeert het museum onder de titel 'Stille Getuigen' een selectie foto's uit het archief van de Amsterdamse politie. Van 1883 had deze dienst eigen fotografen, die van misdrijven en ongelukken foto's maakten. Zo'n 6.000 glasnegatieven bleven bewaard uit de periode tot 1955. Hieruit is een representatieve selectie te zien. De foto's zijn van een sublieme kwaliteit en tonen de plaats van een mis drijf of een ongeluk. Uit de hele enscenering is de tijd waarin de foto's gemaakt zijn duide lijk af te lezen. Fotogroep Goes sluit hierop aan in november met een tentoonstelling van fotowerk van haar leden. In december tot na de jaarwisseling is werk te zien van kunstenares Elisabeth Kodde uit Rotterdam. Zij werkt voornamelijk met textiele materialen in haar kunstwerken. Mevrouw Kodde's voorouders zijn uit Zeeland afkomstig. Op basis hiervan heeft zij een serie werken gemaakt op basis van textiel zoals dat in de Zeeuwse klederdrachten wordt gebruikt. Het kunstzinnige gebruik van dit traditionele materiaal leidt tot verrassende kunstuitingen. Afb. 1. Aanrijding op de Hemweg, oktober 1927. (foto uit; Stille Getuigen, Bussum 1999, blz. 90). 26

De Spuije | 1999 | | pagina 28