Mededeling aan de Vrienden van het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland Goed idee Opsporing verzocht Als lid van onze vereniging ontvangt u sedert een aantal jaren de Spuije. Het bestuur van de Heemkundige Kring de Bevelanden heeft in zijn laatste jaarvergade ring besloten geen jaarboek meer uit te geven. Ter compensatie verschijnt er driemaal per jaar, een verbeterde, dikkere, dus duurdere Spuije. Vanzelfsprekend heeft dat financiële gevolgen voor onze vereniging. Per aflevering zijn de kosten voor ons vastgesteld op fl. 1000,-. Onze jaarlijkse kosten bedragen dus fl. 3000,-. De jaarlijkse contributie die onze leden opbrengen is ook fl. 3000,-. Het zal u duidelijk zijn dat, aangezien de vereniging ook nog andere kosten heeft, dit een onmogelijke situatie is. Het bestuur heeft op zijn laatste vergadering, na ampele discussie besloten de contributie in principe te verhogen tot fl. 25,- per jaar. Op de komende jaarver gadering zal uw instemming met dit bedrag gevraagd worden. Het bestuur hoopt dat u hiermee kunt instemmen. Het lidmaatschap geeft u niet alleen o.a. gratis toegang tot het museum maar er worden ook speciale avonden voor u belegd, zoals: Op woensdagavond 8 september 1999 om 20.00 uur. Deze avond is bedoeld om de Vrienden de gelegenheid te geven de tentoonstelling over de Goese schuttersstukken en hun makers te bezichtigen. De directeur van het museum, de heer F.H. de Klerk, zal een rondleiding geven. Uiteraard staat er voor de Vrienden een kopje koffie klaar. Als Vriend hebt u deze avond gratis toegang. Het ligt in de bedoeling om in de toekomst meer van dergelijke spe ciale Vriendenavonden te organiseren als er bijzondere tentoonstellingen in het museum te zien zijn. Ook kunnen bijzonder aanwinsten op deze wijze aan de Vrienden worden gepre senteerd. Leden van de Heemkundige Kring hebben ook toegang, doch betalen de gewone entreeprijs. Namens het bestuur, de penningmeester H.F.M. de Potter A.J. Louisse Als verjaardagscadeau maakte ik laatst iemand lid van de Heemkundige Kring de Bevelanden. De Heemkundige Kring folder in cadeaupapier verpakt en het abonnement betaald en op naam gesteld. Ik noemde een heel scala van activiteiten zoals: dorpswande lingen, lezingen over allerlei onderwerpen, excursies naar natuurgebieden, bezoeken aan monumenten in de Bevelanden en jaarlijks een buitenbevelandse excursie. Daarbij drie maal per jaar toezending van het tijdschrift de Spuije met historische thema's en wetens waardigheden over de vereniging. De blije glimlach kreeg ik cadeau. Zo gaat dat bij het geven van een goed cadeau. En dan voor een minimum contributie van fl. 22,50 per jaar. U kunt de folder ophalen bij de VW of op het Gemeentearchief in Goes. We zijn bezig om een nieuwe wervingsfolder te maken. Uw cadeau wordt daarmee nog beter verpakt. Het reeds uitgewerkte artikel over de KLM-lichttoren bij Geersdijk zal in het najaarnum mer van de Spuije worden gepubliceerd. 27

De Spuije | 1999 | | pagina 29