Inhoud Woord vooraf Woord vooraf 1 Linden in de Zak J. de Ruiter 2 Van Wemeldinge naar Walcheren, een schoolreisje van 100 jaar geleden A. Ruissen (t) 8 Heemkundige actualiteit 10 Zondagavondimpressie van een fietstocht langs de inlagen van Noord-Beveland P. Sloof11 Schuttersdemonstratie in Goese binnenstad F.H. de Klerk12 Inleiding artikel de heer J. Adriaanse H.F.M. de Potter13 Een rondblik in Goes in het jaar 1699 J. Adriaanse 14 Schutters in Goes in de 17e en 18e eeuw F.H. de Klerk 19 Een jeugdige dievegge en een merkwaardige diefstal W.P. den Toom20 De geschiedenis van het automobielbedrijf Louisse A.J. Louisse21 Fototentoonstelling in het Museum voor Schaal- en Schelpdieren in Yerseke F.H. de Klerk 23 Activiteiten A.J. Louisse24 Tentoonstellingsprogramma Museum F.H. de Klerk26 Vrienden van het Museum H.F.M. de Potter27 Goed idee A.J. Louisse27 Boekindruk: Maria Coomans ambachtsvrouwe van Wemeldinge H.F.M. de Potter 28 Oorlogsmonument voor de Goese gevallenen A.J. Louisse31 De Koning is dood. Leve de Koning. 'Tijdschrift volgt heemkundig jaarboek opwas 30 maart 1999 in de P.Z.C. te lezen. De aanvankelijk door omstandigheden gedwongen koersverandering om meer wind in de zeilen te krijgen, pakte goed uit. We liggen op een nieuwe koers. Maar hoewel er positieve reacties over inhoud en vormgeving zijn, nieuwe leden en door meer leden aan activiteiten wordt deelgenomen, gaat helaas nog niet alles voor de wind. Alle hens zijn voortdurend aan dek en dan te bedenken dat de beste stuurlui nog aan wal staan. De redactie staat open voor alles wat een bijdrage kan leveren aan een goede zeewaardige Spuije, waarvoor geen zee te hoog kan gaan. De Koning is dood. Leve de Koning. De redactie 1

De Spuije | 1999 | | pagina 3