Het huis aan de Westwal in Goes Oproep vrijwilligers voor computerinvoer van historische archiefbronnen A.J. Louisse Wij kregen een reactie op het artikel, in de Spuije nr. 46, over het automobielbedrijf Louisse van Mevrouw drs. H.D.M. Schreurs-Verwer uit Nederweert-Eind. Zij schrijft ons: 'Met veel plezier heb ik de laatste aflevering van de Spuije gelezen. Ik maak U een compliment over de nieuwe vormgeving, maar vooral over de inhoud van het blad. Met bijzonder veel interesse las ik het artikel over het automobielbe drijf Louisse en wil daar een kleine correc tie en een aanvulling op geven: 'Op blz. 22 staat het woonhuis van den heer Louisse. Architect van dezen bouw was de heer Rothuizen Mijn inziens moet dit zijn: de architect van de aanbouw was de heer Rothuizen. Het huis is ouder en werd vóór 1926 bewoond door mijn grootouders Sybrand en Elizabeth Verwer (eigenaar van Hotel de Zoutkeet en later Hotel de Korenbeurs in Goes). De weg waar het huis aan lag (Westwal) werd waarschijn lijk Middelburgse dijk genoemd'. Aldus de reactie van Mevr. Schreurs-Verwer. En daar had ik nooit over nagedacht! Ar chitect Rothuizen had de gebouwen zo aan een laten bouwen dat het, misschien in mijn kinderogen, één gebouw, een bedrijf in herinnering bleef. Plotsklaps werd het een voornaam, alleenstaand huis, aan een 'dijk', met andere bewoners dan mijn fami lie. Het kreeg een extra dimensie, een an der gezicht! Daarover zal ik in een van de volgende edities van de Spuije verder ver tellen. Inmiddels is er een prettig kontakt met Mevrouw Schreurs-Verwer, uitwisse ling van foto's en herinneringen, ook over hotel de Korenbeurs en de familie Verwer, waarover vast wel een verhaal geschreven kan worden. Frank de Klerk heeft het bouwplan woon huis S. Verwer, October 1902', teruggevon den in het gemeentearchief in Goes. In de archiefdiensten wordt het gebruik van databestanden en computertechnologie steeds belangrijker. De archiefdiensten van de gemeenten Goes, Borsele, Kapelle, Noord-Beveland en Reimerswaal zijn voor nemens de komende jaren de gehele histo rische bevolkingsboekhouding vanaf 1811 computermatig op de studiezalen voor het publiek ter beschikking te stellen. Bij het overzetten van de handgeschreven registers in geautomatiseerde bestanden is hulp van vrijwilligers hoogst welkom. Mocht u geïnteresseerd zijn om de helpen de hand te bieden bij de invoer van gege vens dan kunt u contact opnemen met de volgende personen: A.J. Barth gemeentearchief Goes (0113-249787) A.J. Barth gemeentearchief Borsele (0113-561730) F.H. de Klerk gemeentearchief Kapelle (0113-333110) G.G. de Fouw gemeentearchief Noord- Beveland (0113-377336) Mw. A. Kuiper gemeentearchief Rei merswaal (0113-395202) 38

De Spuije | 1999 | | pagina 40