Hier volgt nog een gedichtje van Tante Griet': In de stille zomeravond Gaan mijn gedachten naar verleen en zie ik weer de slanke toren met het kleine kerkje van voorheen 't Is of ik hoor 't gekras van de uilen die woonden in den toren nok Wat kan de wind daar aklik huilen Hoe vreemd klonk daar de dodenklok Ik zie weer d'uitgesleten zerken De kalk die van de muren viel Aan alles, alles kon men merken Dat 't kerkje langzaam aan verviel Ik zie de mannen in de hoeken met strakke zondagsche gezicht en hoe ze zochten in de boeken naar het te zingen psalmgedicht Ook, zie ik weer het preekgestoelte met 't groen verschoten gordijn De stoelen midden in de kerke Waar mogen die nu allen zijn? Verlaten, eenzaam stond eens 't kerkje De dienst werd er niet meer gedaan En niemand van de dorpelingen was met dat kerkje begaan En iedereen keek schuin naar 't kerkje Voor 't bouwval trok men geen geld meer uit dat onding met haar lekke goten en immer verveloze ruit! Wanneer er iemand werd begraven trok Maarten aan de versleten klok en dat gaf een akelig, heesch En op een dag daar kwamen mannen met ladder, hamer, beitel, haak Zij namen weg de kerke deuren en beukten toen het kerk portaal De leien smeet men naar beneden De balken vlogen in het rond Met haken trok men aan de muren De steenen vielen op den grond Eén steen heeft men toen nog behouden en uit het stoffig puin gered Die steen heeft thans een eereplaatsje In 't lijkenhuis is hij gezet! En eeuwen lang klonk in dat kerkje het Heilig Evangelie woord Het Godsgericht zal 't openbaren (1) Wie naar die stemme heeft gehoord De leeraars echter zullen blinken (2) Altoos in sierlijk schoon gewaad Zij zullen als de sterren schitteren Blijk dan in zijn heilige staat En als deez aard zal zijn verdwenen (3) Maar in herschepping weer verrijst (3) Herrijst de kerk van Sinoutskerke Als tempel Gods in eeuwigheid. (1) Openbaringen 20 vers 12 (2) Daniël 12 vers 3 geluid. (3) Openbaringen 21 Afb. 8. Sinoutskerke in vogelvlucht. foto J. de Ruiter). 8

De Spuije | 2000 | | pagina 10