Afb. 2. Jan Adam Geill sr. (Middelburg 1786 - Goes 1874). (foto coll. J.F. Kousemaker). zonder de lijders te hebben gezien, en den aard der ziekte te hebben onderzocht, bij gebreke waarvan de Commissie zich ver- pligt zoude zien gebruik te moeten maken van hare opgelegde verpligting tot het doen eener aanklagte ten zijnen laste: al hetwelk voor hem allemadeeligste gevol gen zoude kunnen te weeg brengen'.2' Verdere gevolgen blijven uit. Het valt op dat Jan Adam in zijn terugblik met geen woord over dit gebeuren rept. Omdat over de heel- en vroedmeester Geill wordt gesproken en Jan Adam junior pas in okto ber 1840 als vroedmeester wordt gediplo meerd, heeft het voorval hoogstwaarschijn lijk betrekking op vader Geill. Deze zal, gelet op zijn wekelijkse spreekuur tijdens de marktdag in Goes, op vele plaatsen in Zuid-Beveland kontakten hebben gehad. Naar Waarde 'Zoo toegerust met mijn diploma kon ik als geneesheer en verloskundige mij presente ren, en ik op raad van mijn vader Waarde als standplaats werd gekozen, waar ik niet weet zich ooit een geneesheer gevestigd had. Den burgemeester vond mijn plan uitste kend en verzocht mij maar spoedig te komen. Zonder over toelage te spreken die ook niet toegestaan werd. Zoo kwam er op maandagmorgen een boe ren huifwagen mij afhalen, waarop mijn inventaris geladen werd, die en mijn koffer gevuld met kleeren, enige manden met pot ten en flesschen... en in mijn zak twee gou den Willempjes. En zoo stil kwam ik op maandagavond, mij als bewoner van Waarde, in de gemeenteherberg, waar ik voorlopig bleef tot ik een ander verblijf had Afb. 3. De gemeenteherberg van Waarde omstreeks 1920. De herberg is in de nacht van 11 op 12 april 1944 verwoest door een neerstortend vliegtuig. Nu staat op deze plaats de woning Raadhuisstraat nr. 4. (Waarde in oude ansichten, pag. 13). 10

De Spuije | 2000 | | pagina 12