Tien jaar nadat Jan Adam Geill van Waarde naar Krabbendijke vertrokken is, zal Adriaan de Broekert op een zeer onaangename wijze zijn pad kruisen. Huwelijk 'Geen wonder was het, dat het eenzelve leven mij begon te vervelen, dat ik besloot te eindigen, door de zuster van dominee van Zadelhoff, die in Bath was, te vragen of zij lust had mijn vrouw te worden en dat met ja werd beantwoord. Nadat ik aan haar vader en moeder toestemming gevraagd had te trouwen, die in Arnhem woonden, waar haar vader stadsontvanger was, zoo huwde ik haar in Bath op 19 sep tember 1850 en zij geboren was in Arnhem 16 Januarij 1827 en overleden te Nisse 17 October 1886. Dat huwelijk heeft 10 kinderen doen gebo ren worden, waaronder 4 meisjes en 6 jon gens waren. Mijn lieve meisjes zijn op een na allen ontnomen toen zij een hoopvol leven waren ingetreden maar op huwbaren leeftijd zijn weggenomen. Mijn eenig over gebleven dochter Truitje is gehuwd met dominee van Selms en is te Kralingen nog gelukkig domineesvrouw.' Als Jan Adam Geill eenmaal te Krabbendijke gevestigd is, komt er al snel een eind aan zijn vrijgezellenbestaan. Te Fort Bath, waar hij regelmatig patiënten bezoekt, arriveert op 5 maart 1849 een nieuwe predikant. Het is de 24-jarige uit Arnhem afkomstige vrijgezel Willem Pieter van Zadelhoff. Fort Bath is zijn eerste standplaats.101 Hij is vergezeld van zijn twee jaar jongere zuster Gerharda Berendina van Zadelhoff. Samen met de dienstbode Francina Lobbezoo, afkomstig van Krabbendijke, bewonen ze de pastorie. Waarschijnlijk heeft de eerste ontmoeting van Jan Adam met de nieuwe bewoners van de pastorie al snel plaatsgevonden. Het huwelijk van Jan Adam Geill en Gerharda Berendina van Zadelhoff wordt te Fort Bath gesloten op 19 september 1850. Als getuigen bij het huwelijk treden Afb. 5/6. Jan Adam Geill en zijn echtgenote Gerharda Berendina van Zadelhoff. Deze opna men dateren uit de periode 1865-1873, toen de fotograaf C.W. Bauer in Goes gevestigd was. Gemeentearchief Goes). 15

De Spuije | 2000 | | pagina 17