twee vakgenoten van de bruidegom op: C.A.A. Kieckens, officier van gezondheid te Fort Bath en J.H.L. Bource, operateur, genees-, heel- en verloskundige te Rilland. Verder een tweetal landbouwers: A. Blok te Fort Bath en C. van der Weele te Rilland. Het huwelijk wordt met een rijke kinderschaar gezegend. Zorg voor de minder bedeelden 'Ik was daar nogal bij velen een gezien man, zoodat de stemgerechtigden mij tot lid van den gemeenteraad kozen, en er toen ook eene vacature in het burgerlijk armbe stuur was, besloot men mij tot lid van dat armbestuur te beroepen, dat ik wel wilde aannemen als men mij tot voorzitter aan stelde, dat ik daarom bepaalde, vele gebre ken, die er in de armenzorg door mij gezien werden, trachten wilde te verbeteren. Zoo had den Secretaris den verkeerde gewoonte de weduwen, die hem op straat ontmoeten, en hem om eenig geld vroegen, in zijn zak te tasten, om daaruit te nemen dat gevraagd werd, een daad die ik met geene goede administratie kan verstaan baar achten. Om misbruik tegen te gaan, verzocht ik den Secretaris voortaan geen gelden meer aan de weduwen te geven ten ware zij van mij een bon konden vertoonen, die hij bewaren kon, om te bewijzen dat hij op die wijze aan eene zuivere administratie voldeed. Niet dat ik dien heer wantrouwde, maar het was zoo maar eene losse goed heid. Zoo was er nog een grief, die den afgetre den voorzitter zich aan misgreep, alle klee- dingstukken die de weduwen en hunne kin deren behoefden allen in den winkel te gun nen, die door zijn dochter werd gehouden, dat ik veranderde door elke winkelier die levering op beurt te gunnen.' Het is 1853. Jan Adam Geill is volledig ingeburgerd in Krabbendijke en 'bij velen een gezien man'. In de raadsvergadering van 7 september 1853 wordt hij als lid van de gemeenteraad geïnstalleerd. Omdat hij goed om zich heen kijkt en ziet wat er alle- Afb. 7. Het monsteren van weeskinderen tijdens de besteding. Tekening gemaakt door P.J. Geill (zoon van Jan Adam) voor het boekje Jantje Fief uitgegeven in 1890. 16

De Spuije | 2000 | | pagina 18