Heemkundige Kring De Bevelanden Activiteitenprogramma 2000 Secr.: Wijngaardstraat 3 4461 DA Goes Tel.: 0113-249787 Vrijdag 24 maart Woensdag 26 april Zaterdag 27 mei Zaterdag 24 juni Zaterdag 26 augustus Jaarvergadering - na de pauze lezing en diapresentie over de Geschiedenis van de Zeeuwse Landbouw (periode 1600-1910) door dr. Peter Priester. Plaats: Amicitia, Schimmelpenninckstraat 14, Kloetinge, Aanvang: 19.30 uur. Film (video) avond vertoning van oude beelden over de Bevelanden. Plaats: Gemeentearchief, Wijngaardstraat 3 te Goes. Aanvang: 19.30 uur. Natuurwandeling met Chiel Jacobusse van Stichting Het Zeeuwse Landschap in het gebied van de 's-Gravenpolderse Weel. Verzamelen om 13.30 uur bij de N.H. Kerk (toren met de vis als windwijzer) in 's-Gravenpolder. Natuurfietstocht een 'rondje Goes' o.l.v. ir. Ad Beenhakker. We komen door of in de buurt van o.a. 's-Heer Hendrikskinderen, Baarsdorp, Sinoutskerke, de Groe, ter Vate, Kloetinge, Kattendijke, 't Sas, Wilhelminadorp. Er is onderweg een rustpauze. Vertrek: Station Goes om 13.30 uur. Buiten Bevelandse reis naar Arnemuiden. Bezoek aan het stadhuis (oudheidkamer en raadzaal) en dorpswandeling o.l.v. de heren Rien de Ridder en Joost Adriaanse van de Historische Vereniging Arnemuiden. Verzamelen op het Molenplein in Goes (aan de kant van de winkels) om 13.30 uur zodat ook leden, die niet over vervoer beschikken met anderen kunnen meerijden. Zaterdag Herfstwandeling en diapresentatie in het dorp Ovezande o.l.v. de heer 23 september Jan de Ruiter. Ontvangst met koffie vanaf 13.30 uur in Verenigingsgebouw Trefpunt, Hoofdstraat 54, Ovezande. De diapresentatie begint om 14.00 uur. Vervolgens dorpswandeling met bezoek aan de twee kerken. Woensdag Lezing door Jan Bruijns over de Koperen Tuin, boekhandel en uit- 25 oktober geverij, CD-ROM demonstratie Woordenboek der Zeeuwse Dialecten, e.a. Plaats: Centrum de Veste, Keizersdijk 16, Goes. Aanvang 19.30 uur. Woensdag Lezing en dia's over Ruil- en herverkaveling in Zeeland door de heer 22 november J. Markusse, gepensioneerd sociaal-economisch voorlichter van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij (ZLM). Plaats: Gemeentearchief, Wijngaardstraat 3, Goes. Aanvang: 19.30 uur. Aan deze activiteiten zal in de plaatselijke en regionale pers en door Omroep Zeeland en Radio Goes aandacht worden besteed. Activiteitensecretaris A.J. Louisse 21

De Spuije | 2000 | | pagina 23