Afb. 2. De Grintweg in Yerseke omstreeks 1930. De moord op Jannetje Mieras is gepleegd in het inmiddels verdwenen boerderijtje op de achtergrond. coll. M. Moerland, Yerseke) Gearresteerd Kort nadat Willem zijn gruwelijke ontdek king had gedaan, waarschuwde een van de buren gemeenteveldwachter Bles. Deze begaf zich onmiddellijk naar de plek des onheils. Nadat hij de zaak in ogenschouw had genomen, nam hij de mestvork en de spa en ging ermee terug naar het dorp om ze op het gemeentehuis af te geven. Onderweg ontmoette hij Pieter de Koeijer, die hem niet groette, wat opmerkelijk was, omdat hij dat normaliter wel altijd deed. Vervolgens bracht hij de burgemeester op de hoogte van hetgeen er zich deze zondag middag in het dorp had afgespeeld. Samen met hem ging Bles terug naar de hofstede. Toen beiden bij de hoeve van Meijaard aankwamen zagen ze Pieter, die zichtbaar van kleur verschoot, zodra hij het tweetal zag. Al spoedig gonsde het van geruchten in het dorp, waar de gebeurtenis een hele sensa tie was. En al gauw raakte bekend, dat Pieter de Koeijer 's middag op de hofstede was gezien. Ook wist men te vertellen dat hij die dag nogal kwistig met zijn geld was omgesprongen, terwijl hij normaal altijd flink de knip op de beurs hield. Dit was de reden, dat veldwachter Bles hem nog die zelfde avond eens flink aan de tand voelde. Pieter beweerde echter van de prins geen kwaad te weten. Toen men hem bij het lijk van zijn schoon zuster bracht, was hij ontroerd, maar hij bleef volhouden dat hij de moord niet op zijn geweten had. Pas nadat de gerechts dienaren hem de dag erna naar het politie bureau in Goes hadden overgebracht, volg de zijn bekentenis. Veroordeeld Nadat Pieter een nacht op het Goese poli tiebureau had doorgebracht werd hij over geplaatst naar het Huis van Arrest in Middelburg. Tijdens zijn verblijf daar kreeg hij het bericht dat op 2 oktober 1888 25

De Spuije | 2000 | | pagina 27