Na een pauze en een rondleiding door het Zeeuws Archief volgt de feestelijke prijsuitreiking door cultuurgedeputeerde De Kok. De winnaars ontvangen een oorkonde; alle deelnemers krijgen een aandenken mee naar huis. Graag nodigen de organisatoren - het Zeeuws Archief en de Stichting Regionale Geschiedbeoefening Zeeland - u van harte uit mee te doen aan deze heel bijzondere wedstrijd. Meedoen is gratis! Het kost u slechts een briefkaart om u (voor 1 november) aan te melden bij de consulent regionale geschiedbeoefening, Aad de Klerk, p.a. Zeeuws Archief, Postbus 70, 4330 AB Middelburg; voor inlichtingen: tel. 0118- 678817. In november ontvangen de deelnemers een bevestiging. Betaling contributie. Als lid van de Heemkundige Kring en/of als Vriend van het Museum ontvangt U nu het jubileum/tentoonstellingsnummer van de Spuije. Hopelijk is dit niet het laatste nummer dat U ontvangt. Voorwaarde is wel dat U binnen een maand Uw achterstallige contributie betaalt. Dit geldt uiteraard uitsluitend voor degenen, die tot nu toe, om wat voor redenen dan ook de contributie voor het jaar 2000 nog niet betaald hebben. De penningmeesters Mededelingen van de Heemkundige Kring De Bevelanden. Ter herinnering treft u hieronder de activiteiten voor de periode augustus t/m november 2000: Zaterdag Buiten Bevelandse reis naar Arnemuiden. Bezoek aan het stadhuis 26 augustus (oudheidkamer en raadzaal) en dorpswandeling o.l.v. de heren Rien de Ridder en Joost Adriaanse van de Historische Vereniging Arnemuiden. Verzamelen op het Molenplein in Goes (aan de kant van de winkels) om 13.30 uur zodat ook leden, die niet over vervoer beschikken met anderen kunnen meerijden. Let op: er zijn inmiddels parkeermeters (tarief fl. 3,50 per dag) op het Molenplein geplaatst. Zaterdag Herfstwandeling en diapresentatie in het dorp Ovezande o.l.v. de heer Jan 23 september de Ruiter. Ontvangst met koffie vanaf 13.30 uur in Verenigingsgebouw Trefpunt, Hoofdstraat 54, Ovezande. De diapresentatie begint om 14.00 uur. Vervolgens dorpswandeling met bezoek aan de twee kerken. Woensdag Lezing over de Koperen Tuin, boekhandel en uitgeverij: is geannuleerd 25 October i.v.m. het overlijden van de door ons hoog gewaardeerde Jan Bruijns. In het winter nummer van de Spuije zullen we hem in herinnering brengen. Woensdag Lezing over Ruil- en herverkaveling in Zeeland door de heer 22 november J. Markusse, gepensioneerd sociaal-economisch voorlichter van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij (ZLM). Plaats: Gemeentearchief, Wijngaardstraat 3, Goes. Aanvang: 19.30 uur. Toponymie van Baarland. Een dezer dagen wordt de toponymie van Baarland gepubliceerd. Deze is verkrijgbaar op het Gemeentearchief in Goes voor de prijs van fl. 15,- (excl. fl. 5,- verzendkosten).

De Spuije | 2000 | | pagina 6