Inhoud Woord vooraf Woord vooraf J.A. Hoste2 Inleiding 'De Verheerlijkte Bevelanden' Ad Beenhakker 3 Kaart Zuid-Beveland 8 Kaart Noord-Beveland en Wolphaartsdijk10 Inleiding gemeente Goes A.J. Barth 11 Topografische prenten gemeente Goes13 Inleiding gemeente Borsele J. de Ruiter 23 Topografische prenten gemeente Borsele 25 Inleiding gemeente Kapelle F.H. de Klerk39 Topografische prenten gemeente Kapelle 42 Inleiding gemeente Reimerswaal A. Kuiper 47 Topografische prenten gemeente Reimerswaal 50 Inleiding gemeente Noord-Beveland G. de Fouw56 Topografische prenten gemeente Noord-Beveland58 Prijsvraag de redactie 62 Biografie A.J. Blok Ad Beenhakker ."v.63 Ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de Heemkundige Kring De Bevelanden willen wij ons graag aan een ruimer publiek presenteren met een reizende tentoonstelling van oude prenten van stad en dorp van Zuid- en Noord-Beveland onder de titel 'De Verheerlijkte Bevelanden'. Een groot deel van deze prenten is afkomstig uit de collectie van de heer A.J. Blok te Kloetinge, ons oudste werkende lid. Bij de tentoonstelling ver schijnt dit speciale nummer van 'De Spuije' met een artikel over de oude prenten en veel afbeeldingen. Dit nummer zal ook op de tentoonstelling voor het publiek verkrijgbaar zijn. De tentoonstelling wordt op vrijdag 1 september 2000 in het Museum voor Zuid- en Noord- Beveland te Goes geopend en zal daar te zien zijn van 2 tot en met 23 september. Daarna volgt de reizende tentoonstelling Gemeentehuis Reimerswaal te Kruiningen Gemeentehuis Noord-Beveland te Wissenkerke Openbare Bibliotheek Kapelle Gemeentehuis Borsele te Heinkenszand. Behalve in Goes zal de tentoonstelling gratis voor het publiek te bezichtigen zijn tijdens de openingsuren van het gemeentehuis of de bibliotheek. 2 oktober - 20 oktober 30 oktober - 18 november 25 november - 16 december 8 januari - 27 januari 2001 Tot mijn groot genoegen is de opzet van de tentoonstelling geslaagd, dankzij de medewer king van velen. Hen wil ik hiervoor hartelijk bedanken. Tot slot wens ik de bezoekers veel kijkgenot en spreek de hoop uit dat de tentoonstelling een succes zal worden. Hopelijk zal de Heemkundige Kring hiermee nog meer bekendheid en nog meer leden krijgen. De voorzitter, J.A. Hoste 2

De Spuije | 2000 | | pagina 8