Reacties van lezers Contributie 2001 Boerderij Soekowono aan de Postweg te Kapelle Wij ontvingen onderstaande reactie van de Familie G.B. Malcorps in Eindhoven: 'Per toeval kregen wij het voorjaarsnummer 45 van de Spuije te lezen. Daarin een artikel over de boerderij Soekowono te Kapelle, door F.H. de Klerk, die wij met aandacht hebben gelezen. Soekowono is een Javaanse naam. Een samenvoegsel van de woorden "Soeka" spreek uit als "Soeko" en "wana" spreek uit als "wono" "Soeka" betekent vreugde, genoegen of welbeha gen en "wana" betekent akker in het gebergte, onbevloeide akker of bos op de hoogvlakte. Hopelijk kan deze uitleg iets bijdragen aan de herkomst van de naam Soekowono, die de boerderij sinds 1885 siert.' Het is prettig dat zelfs mensen buiten Zeeland de moeite nemen om te reageren zodat de speurtocht naar ons verleden verder kan worden voortgezet. Het kerkje in Sinoutskerke De heer Edm. R. Planteijdt, secretaris van onze Heemkundige Kring, wijst op een foutje in het artikel over het kerkje in Sinoutskerke (De Spuije nr. 48) 'In het artikel over mijn woonstede staat de tekst van de gevelsteen op het lijkenhuisje. Hierin is de vierde regel weggevallen en is een foutief jaartal vermeld'. Onze lezer is na het lezen van dit artikel verstoord opgerezen van zijn zetel, is de straat overgestoken en met gezwinde spoed de begraafplaats opgegaan, om de tekst van de laatste regel op de gevelsteen te lezen en vooral om het jaartal te controleren. Hij had volkomen gelijk en hij kan het weten, want hij woont op Sinoutskerke, recht tegenover de begraaf plaats, in de voormalige dorpsherberg annex parochiehuis. Maar die functie had het huis lang geleden. Dat was in de tijd dat Sinoutskerke nog een zelfstandige parochie was met een eigen gerecht van schout en schepenen dat daar vergaderde en recht sprak. De juiste tekst is als volgt: Dat ghy nu syt waeren wy voor dese Dat ick nu ben suit ghy haest wesen Siet vry op my en vraecht alleman Oft iemandt tgheslacht wel kennen kan Gedenckt opt sterven Anno 1637 Zoals op de laatste algemene ledenvergadering werd aangekondigd, heeft het bestuur in principe besloten uw jaarlijkse bijdrage te verhogen van 25,- naar 30,-. Op de komende jaarvergadering zal uw instemming met het verhoogde bedrag gevraagd worden. Voor leden die ook lid zijn van de Vrienden van het Museum blijft de speciale regeling gel den 45,-), d.w.z. een minimum bijdrage van 25,- aan de Heemkundige Kring en 20,- aan de Vrienden. Uiteraard blijven wij het toejuichen als u meer dan de minimum bijdrage op onze rekening overmaakt. De penningmeester 25

De Spuije | 2000 | | pagina 27